przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kiedy trzeba umówić się na wizytę u dentysty?

Kiedy trzeba umówić się na wizytę u dentysty?

Wizyty w gabinecie stomatologicznym nie kojarzą nam się z czymś szczególnie przyjemnym. Wiele osób wręcz panicznie boi się dentystów i unika ich jak ognia. Profilaktyka jest jednak niezwykle ważna również w przypadku naszego uzębienie, o czym niestety bardzo często zapominamy. Nieustannie odkładamy moment, w którym będziemy musieli zasiąść na fotelu dentystycznym, co w licznych przypadkach nie kończy się zbyt dobrze. Jak często powinniśmy zatem odwiedzać gabinet stomatologiczny? I kiedy jest to całkowicie konieczne?

Profilaktyka przede wszystkim

Niestety większość Polaków wciąż udaje się do lekarza w momencie, kiedy coś zaczyna im doskwierać. Podobnie jest więc z wizytami u dentystów. A przecież każdy stomatolog w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i każdym innym mieście powie nam, że regularne sprawdzanie stanu uzębienia to podstawa. Każdy pacjent powinien więc regularnie odwiedzać takiego specjalistę, niezależnie od tego, czy jest to niewielki gabinet dentystyczny, czy może specjalistyczna klinika stomatologiczna. Najlepiej jest umawiać się na takie wizyty raz na pół roku lub ewentualnie raz na rok.

Dlaczego profilaktyka jest tak ważna? Systematyczne kontrole u dentysty pozwalają szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości w naszym uzębieniu. Dzięki temu zmiany są jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i można się ich pozbyć w łatwiejszy i często mniej bolesny dla pacjenta sposób. Takie wizyty pozwalają również zweryfikować, kiedy konieczne jest na przykład wyrwanie zęba albo leczenie kanałowe w Krakowie.

Wizyta u dentysty – kiedy to konieczność?

Wiele osób nie daje się przekonać do regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Takie postępowanie kończy się więc często koniecznością pilnego spotkania ze specjalistą, zazwyczaj w momencie, gdy ból lub dyskomfort są nie do zniesienia. Praktycznie każdy dentysta w Krakowie ma co jakiś czas do czynienia właśnie z takimi pacjentami. Jeśli zatem zaliczamy się do tego niechlubnego grona, jakie dolegliwości i objawy powinny skłonić nas do jak najszybszego umówienia się ze specjalistą?

Oczywiście pierwsze, co przychodzi nam na myśl to ból zęba, zarówno ten ćmiący, jak i ostry. Może się on pojawiać samoistnie lub być wywoływany różnymi czynnikami. Wówczas możemy doświadczać na przykład bólu podczas przeżuwania jedzenia albo spożywania zimnych lub gorących potraw. Zaniepokoić powinien nas również ból całej szczęki. Do dentysty należy też udać się, gdy na zębach zauważymy najróżniejsze przebarwienia, zarówno to brunatne i czarne, jak i białe. Warto umówić się do specjalisty także w sytuacji, gdy pojawia się problem z zaczerwienionymi, obolałymi albo krwawiącymi dziąsłami.

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym

Dorośli często mają uraz do dentystów ze względu na swoje przykre doświadczenia z dzieciństwa. Dlatego tak ważne jest to, aby jak najwcześniej przyzwyczajać dziecko do wizyt w gabinecie dentystycznym i tym samym budować w małym pacjencie zaufanie do stomatologów. Na pierwszą, tak zwaną adaptacyjną wizytę w gabinecie dentystycznym, warto umówić się jeszcze zanim maluch skończy 2 lata. W trakcie takiego spotkania dziecko może zapoznać się z dentystą oraz wyposażeniem gabinetu w bezstresowej atmosferze. 

W przypadku dzieci regularne kontrole u dentysty są szczególnie ważne. Jeśli wizyty w gabinecie będą się kojarzyły maluchowi tylko z bólem zęba, z pewnością zacznie się ich bać. Dlatego warto odwiedzać takiego specjalistę systematycznie, aby szybko wykryć jakiekolwiek zmiany. Dzięki takim wizytom odpowiednio wcześnie dowiemy się też, kiedy będzie nam potrzebny na przykład ortodonta w Krakowie, który zadba o to, aby w dorosłym życiu nasza pociecha miała proste i zdrowe zęby.

Specjalistyczna klinika stomatologiczna – Ars Dentistica

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk