przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kiedy udać się na zabiegi fizjoterapeutyczne?

Kiedy udać się na zabiegi fizjoterapeutyczne?

Fizjoterapeuta to wykwalifikowana osoba, która skończyła studia medyczne i ma uprawnienia do świadczenia usług fizjoterapeutycznych. Zdobyła obszerną wiedzę na temat ciała ludzkiego, jego anatomii, biomechaniki czy fizjologii i cały czas ją rozwija. Potrafi dobrać odpowiednie ćwiczenia, czy zabiegi do schorzenia klienta, by móc przywrócić bądź poprawić sprawność ruchów. Pierwsza wizyta poprzedzona jest zwykle wywiadem, czyli zebraniem istotnej wiedzy, pomocnej przy rehabilitacji. To fizjoterapeuta dobiera metody leczenia oraz udziela informacji na temat poprawy funkcji ruchu, pokazuje ćwiczenia, pozycje wspomagające walkę ze schorzeniem.

Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych 

Każdy rodzaj zabiegu dostosowany jest do schorzenia klienta. Dolegliwości związane z układem ruchu mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale również ból o różnym nasileniu i częstotliwości. Na początku niewielki ból może pojawiać się przy wykonywaniu pewnych czynności, a z czasem nasilać się coraz bardziej. Warto udać się do fizjoterapeuty, który postawi diagnozę i zacznie rehabilitację. Najczęściej proponowanym zabiegiem fizjoterapeutycznym jest terapia manualna, która daje świetne rezultaty w leczeniu schorzenia układu ruchu. Inna, równie popularna jest kinezyterapia, czyli ćwiczenia. Istnieje szereg ćwiczeń oraz pomocnych gadżetów, które mogą znacznie poprawić komfort życia. Fizykoterapia zaś stanowi uzupełnienie rehabilitacji. Wykorzystuje się do tego typu zabiegu m.in.: ultradźwięki, prąd elektryczny, światło czy temperaturę. Oddziałuje na tkanki umiejscowione w trudno dostępnych miejscach. Ma na celu działać przeciwbólowo i przeciwzapalnie. 

Kiedy udać się na zabiegi fizjoterapeutyczne?

Fizjoterapeuta zajmuje się szerokim obszarem schorzeń. To podstawa dla terapii jednostek chorobowych związanych z problemami ortopedycznymi i reumatologicznymi, czyli z uszkodzeniami narządu ruchu. Najczęściej zgłaszają się osoby po urazach do fizjoterapeuty. Ale nie tylko. Warto udać się na konsultacje do fizjoterapeuty, kiedy dokuczają również choroby pulmonologiczne, kardiologiczne, reumatologiczne, neurologiczne, geriatryczne, a nawet ginekologiczne. W niektórych przypadkach bardzo ważny jest czas zgłoszenia dolegliwości. Im szybsza reakcja, tym lepsze efekty poprawy. Dlatego nie warto zwlekać z umówieniem się do fizjoterapeuty i podjęciem zaleconej rehabilitacji. Zabiegi fizjoterapeutyczne pozwolą znacznie poprawić jakość życia, dzięki pełnemu wyleczeniu bądź przywróceniu jak najbardziej możliwej sprawności. Fizjoterapia jest procesem, czasami długotrwałym, i zwykle przynosi satysfakcjonujące rezultaty. 

Celem zabiegów fizjoterapeutycznych jest wyeliminowanie dolegliwości poprzez odpowiedni dobór metod i technik. W ciągu życia, w szkole czy w pracy, podczas każdej czynności ruchowej, obciążany jest kręgosłup, który zużywa się, jak każdy inny narząd. Szczególnie ważna wizyta u fizjoterapeuty staje się, gdy odniosło się uraz podczas aktywności sportowej bądź spowodowany wypadkiem. W tych sytuacjach fizjoterapia jest niezbędna.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk