przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kiedy warto skorzystać z pomocy seksuologa online?

Kiedy warto skorzystać z pomocy seksuologa online?

Problemy seksualne mogą mieć różne źródła: fizyczne i psychiczne. Na oba te problemy zalecana jest konsultacja z lekarzem, by znaleźć rozwiązanie trudności, z którymi się zmagamy. Jeśli wstydzisz się rozmawiać o swoim zdrowiu seksualnym czy swoim ciele – nie jesteś w tym sam. Wiele osób ma trudności z omawianiem tych kwestii z obawy przed osądzaniem czy nadmiernym wstydem. Właśnie dlatego warto wiedzieć, że wyjściem z sytuacji może być seksuolog online. Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Czym jest seksuologia?

Seksuologia jest dziedziną nauki zajmującą się naukowym badaniem ludzkich zachowań w odniesieniu do seksualności, zarówno w kontekście fizycznego, jak i psychicznego życia seksualnego. Seksuologia obejmuje również swoim zakresem orientację seksualną, nawiązywanie relacji i nie jest ograniczona do żadnego wieku – może być dotyczyć osób w każdym wieku, od dzieci po osoby starsze.

Co robi seksuolog online?

Celem każdego seksuologa, w tym także takiego, który udziela pomocy przez Internet, jest pomoc pacjentowi. Specjaliści mogą pracować z pacjentami indywidualnie lub w parze i poprawić albo całkowicie rozwiązać problemy w ich życiu seksualnym – od libido po trudności z orgazmem. Seksuolog posiada wykształcenie w zakresie perspektyw zdrowia seksualnego człowieka, jego orientacji, rozwoju, relacji, dysfunkcji oraz zaburzeń, dlatego też będzie w stanie pomóc w trudnościach związanych z wszystkimi tymi problemami. Myśli i zachowania seksualne zależą od wielu czynników psychologicznych, genetycznych czy fizycznych, dlatego seksuolog musi analizować wpływ różnych warunków mogących wpływać na daną osobę. Czego spodziewać się więc podczas spotkania? Przede wszystkim pytań, terapia polega na przeprowadzeniu wywiadu o celu wizyty, aktualnych relacji seksualnej i satysfakcji z niej, częstotliwości kontaktów seksualnych czy też zażywanych leków.

W czym pomaga seksuolog?

Seksuolog ukończył studia medyczne w dziedzinie urologii, ginekologii lub psychiatrii, dlatego diagnozy, które się od niego otrzymuje są pełne i jako lekarz ma za zadanie rozwiązać problem. Do seksuologa warto skierować się w przypadku jakichkolwiek trudności związanych z życiem seksualnym. Dla wielu osób może to brzmieć zagadkowo, dlatego poniżej wskazujemy kilka najczęstszych problemów:

  • wsparcie przed pierwszym stosunkiem,
  • problemy z wzwodem,
  • problemy z osiągnięciem orgazmu,
  • bolesne stosunki płciowe,
  • uzależnienie od seksu,
  • problemy z tożsamością płciową,
  • problemy z akceptacją swojej orientacji seksualnej.

Kiedy warto skonsultować się z seksuologiem online?

Seksuolog online będzie odpowiedni dla osób, którzy odczuwają paraliżujący strach lub wszechogarniające poczucie wstydu podczas rozmowy z innymi o swoim zdrowiu seksualnym lub problemów z nim związanych. Z tego powodu część osób powstrzymuje się od szukania specjalistycznej pomocy, dlatego seksuolog on line będzie lepszym rozwiązaniem w porównaniu z tradycyjną konsultacją. Biorąc pod uwagę, że seksuolog nie jest jeszcze ogólnodostępny, sesja internetowa jest znacznym udogodnieniem, zapewniając łatwy dostęp do wielu specjalistów np. w serwisie Avigon, który umożliwia rezerwację u dowolnie wybranego seksuologa. Wybór sesji online będzie więc wsparciem dla tych, którzy nie mają w swoim mieście takiego specjalisty lub osób, które zmagają się z niepełnosprawnościami i poruszanie się sprawia im trudność. Warto też wspomnieć, że konsultacja u seksuologa online zapewnia anonimowość, co może mieć szczególne znaczenie dla wielu osób. W końcu nie trzeba wychodzić z domu, dlatego spotkanie ze znajomą osobą w gabinecie czy też w drodze do niego z pewnością się nie wydarzy.

Biorąc pod uwagę, że istnieje wiele różnych schorzeń mogących wpłynąć na jakość życia seksualnego, rozsądnym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady doświadczonego seksuologa w przypadku jakichkolwiek problemów. Wszystko, co należy zrobić to wejść na portal z usługami pomocy seksuologicznej i bez wahania zarezerwować wizytę. Zdecydowanie warto.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk