przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kroplówka na kaca – najlepsze lekarstwo na zatrucie alkoholowe

Kroplówka na kaca – najlepsze lekarstwo na zatrucie alkoholowe

Kroplówka witaminowa powinna stanowić nieodłączny element każdego odtrucia alkoholowego. Jako etap detoksykacji, zapewnia bowiem organizmowi stabilność, równowagę i przyspiesza powrót do zdrowia oraz sprawności. Substancja odurzająca, jaką jest alkohol, wywiera na ciało człowieka destrukcyjny wpływ. Zaburza funkcjonowanie niemal wszystkich układów, wpływa na powstanie patologicznych zmian w strukturze komórek, degeneruje zdolności poznawcze człowieka. Choć wlew dożylny najczęściej stosowany jest w stosunku do osób uzależnionych, z powodzeniem można wykorzystać go w terapii jednorazowej – po zakrapianej imprezie. Dla wielu pacjentów jest to okazjonalna kroplówka na kaca.

Dożylna suplementacja witaminowa polecana jest pacjentom borykającym się z różnorodnymi trudnościami. Jedną z nich może być uzależnienie od alkoholu lub skutki suto zakrapianej imprezy i syndrom „dnia wczorajszego”. Wówczas pomocna okazuje się kroplówka na kaca. Jej starannie wyselekcjonowany skład przyczynia się do szybkiego i bezbolesnego zniwelowania wszystkich nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Zastosowanie tego rodzaju wlewu pomaga również przerwać ciąg alkoholowy, bezpiecznie przejść przez objawy Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA) i rozpocząć kompleksową terapię alkoholizmu.

kroplówka na kaca Kraków

Dożylna suplementacja

Główną zaletą zastosowania dożylnych wlewów witaminowych jest łatwość i szybkość ich podania. W połączeniu z niezawodną skutecznością cechy te wpływają na wzrost zainteresowania dożylną suplementacją elektrolitów i substancji odżywczych wśród coraz szerszego grona pacjentów. Substancje odżywcze przeznaczone do dożylnego podania, rozpuszczane są w cieczy i umieszczane w specjalnych woreczkach lub tubach. Do nich następnie podłącza się zestaw do iniekcji. W ciele pacjenta umieszcza się wenflon, za pośrednictwem którego substancje odżywcze docierają bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta. Tym samym wlew dożylny osiąga pełną biodostępność, czyli jest w niezmienionej formie wchłaniany przez wszystkie tkanki i narządy organizmu. Tak działa każdy rodzaj dożylnego wlewu, również kroplówka na kaca.

Podawane dożylnie związki nie są trawione w organizmie pacjenta. Docierając do krwiobiegu bezpośrednio w żyle obwodowej, czyli miejscu wykonania wkłucia, omijają cały układ pokarmowy. Dzięki dożylnemu podaniu preparatów jednocześnie unika się obciążeń narządów wchodzących w skład układu trawiennego. W przypadku stosowania kroplówki na kaca ta informacja jest niezwykle istotna. Wiele organów, biorących udział w procesie trawienia alkoholu etylowego, jest już bowiem na tyle nadszarpniętych przez substancję odurzającą, że dodatkowa ich praca mogłaby wywołać znaczne uszkodzenia i patologie.

Kroplówka na kaca – dla kogo?

Z odtruwania organizmu po alkoholu może skorzystać każdy, kto odczuwa skutki nadmiernego jego spożycia. Pacjent musi być jednak osobą pełnoletnią. Odtrucie alkoholowe zaleca się ponadto jako najskuteczniejszą metodę leczenia kaca, regeneracji organizmu po długotrwałym okresie nadużywania alkoholu. Ponieważ nagłe odstawienie substancji odurzającej może okazać się niebezpieczne dla zdrowia i życia uzależnionego, postuluje się, by ciąg alkoholowy przerywać wyłącznie pod okiem specjalisty. W tym celu warto skorzystać z usług placówki specjalizującej się w terapii uzależnień. Jednym z pierwszych kroków podejmowanych w celu leczenia choroby alkoholowej jest właśnie odtrucie. Na detoks można zatem zgłosić się w stanie upojenia alkoholowego. Pacjent nie musi samodzielnie zmagać się ze skutkami odstawienia alkoholu.

Kroplówka na kaca w Krakowie

Dla pacjentów, których interesuje kroplówka na kaca, Kraków przygotował specjalną i bogatą ofertę. Ten rodzaj wlewu dostępny jest w Centrum Medycznym Galmedic zarówno jako pojedyncza usługa, jak i jako element detoksu alkoholowego. Odtrucie przeprowadzone w krakowskiej placówce ma na celu wyrównanie zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej, hipoglikemii, wypłukanie toksyn, ograniczenie stresu oksydacyjnego. Pomoc profesjonalistów w procesie dochodzenia do siebie zarówno po zakrapianej imprezie, jak i po dłuższym ciągu alkoholowym, jest nieoceniona. Domowe sposoby na detoks są niebezpieczne i nieskuteczne – nie zapewniają szybkich efektów. W placówkach medycznych cały zabieg przeprowadza się w bezpiecznych, sterylnych i komfortowych warunkach. Nad stanem pacjenta czuwa wykwalifikowany personel.

Zależnie od potrzeb pacjenta, w Centrum Medycznym Galmedic można połączyć stosowanie kroplówki na kaca z innymi metodami oddziaływań terapeutycznych. Dla osób, które nie borykają się z uzależnieniem, będzie to przede wszystkim farmakoterapia. Do kroplówki personel może dodać leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne czy relaksacyjne. Jeżeli pacjentem jest osoba uzależniona, w placówce może ona skorzystać z kompleksowej terapii choroby alkoholowej. Jej elementami są: detoks alkoholowy, wszywka alkoholowa oraz psychoterapia.

Skład kroplówki

Kroplówka na kaca może mieć zróżnicowany skład, zależny od predyspozycji i preferencji oraz oczekiwań pacjenta. Na powszechne objawy kaca, występujące na skutek nadmiernego i jednorazowego spożycia alkoholu, wystarcza zwykle zastosowanie roztworu składającego się z elektrolitów rozpuszczonych w glukozie. Dłuższe okresy upojenia alkoholowego (tzw. ciągi alkoholowe) mogą wymagać włączenia do terapii wlewów dożylnych z mieszanek złożonych. W leczeniu objawów zatrucia alkoholem etylowym zwykle wykorzystuje się unikalną mieszankę elektrolitów, witaminy z grupy B, witaminę C, koenzym Q10, ornitynę. Substancje te umieszcza się w nośniku – glukozie lub izotonicznym roztworze soli fizjologicznej.

W Centrum Medycznym Galmedic kroplówka Kac stop zawiera w swoim składzie sód, potas, wapń i magnez. Te podstawowe pierwiastki wspomagają pracę wszystkich układów oraz przyspieszają proces metabolizmu alkoholu w wątrobie. Pod ich wpływem organizm skuteczniej i efektywniej pozbywa się toksyn, co niweluje ryzyko wystąpienia objawów zespołu odstawiennego. Jednocześnie usuwając szkodliwe substancje z krwiobiegu pacjenta, kroplówka witaminowa dba o jego odpowiednie nawodnienie. Wysyca organizm substancjami odżywczymi, wpływając na natychmiastową poprawę samopoczucia i wzrost sił witalnych.

Efekty

Już podczas podawania pacjentom kroplówek witaminowych zgłaszają oni pierwsze odczuwalne rezultaty ich działania. Zwykle czas iniekcji nie przekracza 30 minut, a efekty dożylnej terapii witaminowej widoczne są niemal natychmiast. Kroplówka przeciw kacowi przyczynia się do znacznego zniwelowania objawów zatrucia alkoholowego. Powoduje, że stopniowo ustępuje kołatanie serca, ból głowy, drżenia mięśniowe, zaburzenia równowagi i koncentracji, nadmierne pragnienie i uczucie suchości w ustach. Pacjent wręcz czuje się odżywiony i nawodniony, zyskuje energię, poprawia się jego nastrój i ogólne samopoczucie. W domowych warunkach taki efekt terapeutyczny możliwy byłby do osiągnięcia dopiero po upływie kilkunastu godzin lub nawet 1-2 dni.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk