przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kobiety coraz bardziej zwracają uwagę na swój wygląd i chcą na długo zachować młody wygląd skóry. Współcześnie kosmetyka i medycyna estetyczna oferują wiele metod pozwalających powstrzymać procesy starzenia. Kobiety są często klientkami salonów kosmetycznych i coraz chętniej wykonują różnego rodzaju zabiegi oferowane przez medycynę. Zabiegi medycyny estetycznej są nowoczesne i bardzo bezpieczne, dlatego też zainteresowanie nimi wzrasta.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Największe stężenie zauważa się w skórze, mazi stawowej i ciele szklistym oka. Znajduje się również w tkance łącznej, płynach ustrojowych i wspomaga budowę ścian naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy pełni wiele funkcji, ale najważniejszą z nich jest wiązanie wody. Codziennie część kwasu hialuronowego w organizmie ulega rozkładowi, a na jego miejsce powstają nowe cząsteczki. Z upływem lat ilość kwasu hialuronowego spada. Tkanki ulegają więc powolnej degradacji. Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują więc możliwość jego uzupełnienia w postaci zastrzyków, tabletek i kremów.

Funkcje kwasu hialuronowego

Substancja nazywana jest często eliksirem młodości, ponieważ znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Kwas odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Warto podkreślić, że 1 cząsteczka kwasu potrafi wiązać aż 250 cząsteczek wody. Spadek ilości kwasu hialuronowego powoduje suchość i wiotkość skóry. Pojawia się wówczas więcej zmarszczek. W oku kwas hialuronowy ma wpływ na tworzenie filmu łzowego. Znajdujący się w płynie stawowym kwas hialuronowy odpowiada za sprężystość chrząstki stawowej i prawidłowy ruch stawów.

Zastosowanie kwasu w kosmetyce

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kosmetyków, których zadaniem jest zatrzymanie procesów starzenia skóry. Bardzo często wykorzystuje się kwas hialuronowy jako wypełnienie wprowadzane do skóry właściwej. Wpisując w wyszukiwarkę „kwas hialuronowy usta” znajdziemy wiele metamorfoz ust. Zabieg taki służy ich nawilżeniu i delikatnemu podkreśleniu ich kształtu. Usta wydadzą się wtedy odmłodzone, a kondycja skóry ulegnie poprawie. Kwas hialuronowy wstrzykuje się również pod oczy w celu redukcji cieni pod oczami.

Zabieg wstrzyknięcia kwasu

Wszystkie tego typu zabiegu wykonuje lekarz, który ma odpowiednią specjalizację. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wie jaki rodzaj preparatu wybrać i czy sprawdzi się w konkretnym przypadku. Stosuje się wówczas znieczulenie miejscowe i wstrzykuje preparat za pomocą cienkiej igły. Stosowane metody są całkowicie nieinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji. Efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu. Skóra staje się wyraźnie młodsza, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Strefa będzie również wymodelowana, kształt twarzy ulegnie złagodzeniu. Efekt wstrzyknięcia kwasu hialuronowego utrzymuje się nawet 18 miesięcy. Lekarz przed przystąpieniem do zabiegu dokona oględzin skóry i przeprowadzi wywiad z pacjentem. Na podstawie oczekiwanych efektów dobierze odpowiedni obszar wstrzyknięcia i ilość kwasu hialuronowego.

Artykuł opracowany przy współpracy z Dr Katarzyna Osipowicz (medycyna estetyczna Warszawa)

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk