przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Laserowa korekcja wzroku. Czy warto się na nią zdecydować?

Laserowa korekcja wzroku. Czy warto się na nią zdecydować?

Noszenie okularów to dla wielu osób przykry obowiązek. Nie każdy dobrze się w nich czuje, nie każdy także chce i może zamienić je na szkła kontaktowe. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest laserowa korekcja wzroku – nowoczesna metoda poprawy jakości widzenia, która jest w stanie całkowicie wyeliminować wadę wzroku oraz pozwolić odzyskać prawidłowe widzenie. Sprawdźmy, na czym polega ta metoda i czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to metoda wprost stworzona dla osób, które chcą skutecznie pozbyć się posiadanej wady wzroku bez korzystania z okularów i szkieł kontaktowych. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pierwsze zabiegi z wykorzystaniem tej metody zostały przeprowadzone już pod koniec lat 80-tych XX w. w USA i do dziś z sukcesem poddały się im miliony osób na całym świecie.

Obecnie laserowa korekcja wzroku jest standardowym zabiegiem, który niesie za sobą minimalne ryzyko powikłań. Za jej pomocą można usunąć większość wad wzroku, w tym m. in. krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, a także wady łączone. W zależności od wady wzroku, dobierana jest odpowiednia procedura jej korekcji. Zabieg wykonuje się w specjalistycznych klinikach, a jego koszt zaczyna się od 2000-3000 zł za jedno oko, w zależności od metody. Tego typu zabiegi nie są refundowane przez NFZ, co w praktyce oznacza, że cały koszt pacjent musi pokryć z własnych funduszów.

laserowa korekta wzroku

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku?

Decydując się na laserową korekcję wzroku, należy w pierwszej kolejności wybrać miejsce, z którego usług skorzystamy. Warto postawić na znaną i cieszącą się dobrymi opiniami klinikę, która oferuje zabiegi okulistyczne tego typu. Przed zabiegiem każdy pacjent musi przejść przez badanie kwalifikacyjne. W jego trakcie lekarz dokładnie określa, jaką wadę wzroku posiadamy oraz dobiera odpowiednią metodę jej korekcji. Na ok. dwa tygodnie przed zabiegiem pacjent musi zrezygnować z korzystania ze szkieł kontaktowych – należy zastąpić je okularami.

Laserowa korekcja wzroku to krótki, bezbolesny i całkowicie bezpieczny zabieg, który trwa ok. 15 min. Jego parametry oraz przebieg są programowane na komputerze, co eliminuje ryzyko wystąpienia błędów. Lekarz ustawia parametry działania lasera oraz czuwa nad jego pracą. W celu zwiększenia komfortu pacjenta w czasie zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu można od razu udać się do domu.

W pierwszych dniach bezpośrednio poprzedzających laserową korekcję wzroku należy szczególnie dbać o oczy – mogą być wrażliwe na czynniki zewnętrzne, w szczególności na światło. Opuszczając dom należy zakładać okulary przeciwsłoneczne oraz stosować przepisane przez lekarza krople. Powrót do normalnego funkcjonowania trwa ok. tygodnia. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne od razu – pacjenci pomimo podrażnienia oczu, widzą już prawidłowo i mogą cieszyć się dobrą ostrością widzenia. Ostateczny efekt zabiegu klaruje się po ok. 3 miesiącach, kiedy mózg przyzwyczaja się do prawidłowego widzenia, a proces gojenia oczu zostaje zakończony.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk