przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Lekarz wizyty domowe – Dlaczego wizyty domowe lekarzy są bezpieczniejsze dla nas wszystkich i jakie badania możemy wykonać w domu?

Lekarz wizyty domowe – Dlaczego wizyty domowe lekarzy są bezpieczniejsze dla nas wszystkich i jakie badania możemy wykonać w domu?

Lekarskie wizyty domowe to duże udogodnienie dla pacjentów i ich bliskich. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia wizyta domowa jest jedynym i najlepszym rozwiązaniem. Możemy zamówić wizytę domową lekarza telefonicznie lub skorzystać w konsultacji online nie narażając zdrowia pacjenta lekarzaWizyty domowe to bezpieczne rozwiązanie w czasie pandemii, ponieważ udanie do przychodni możne nieść ze sobą większe ryzyko zarażenia. W obecnych czasach zagrożenia epidemiologicznego chronimy siebie i innych przed potencjalnym zarażeniem poprzez kontakt z zarażonymi osobami oczekującymi w przychodniLekarz podczas wizyty domowej jest w stanie dokładnie, bez pośpiechu zbadać pacjenta i tak samo jak na wizycie w przychodni wypisać leki oraz w razie konieczności skierować np. na badania i do innych specjalistówWykwalifikowani lekarze specjaliści przyjeżdżając do domu mogą także zlecić badania laboratoryjne, w domu pacjenta bez konieczność udania się do punktu pobrańLekarz realizujący wizyty domowe zazwyczaj stoi na pierwszej linii frontu w przypadku w walce z chorobami i jest w stanie w jako pierwszy określić stan zdrowia. Dodatkowo jest w stanie przepisać leki, podać lub zlecić kroplówkę czy podstawowe badania.

UWAGA: zawsze w sytuacji zagrożenia życia należy jak najszybciej wezwać pogotowie ratunkowe!Czy domowe wizyty lekarza specjalisty są możliwe?

Nie wiele osób wie że również lekarz specjalista taki jak kardiologgastrologneurolog, internista czy nawet psychiatra jest w stanie dotrzeć na wizytę domową. Istnieją przychodnie które oferują takie usługi 7 dni w tygodniu – dzięki czemu nie musimy stać w kolejkach i ze względu na słaby stan naszego zdrowia czekać na odległy termin wizyty. Doktor w pierwszej kolejności przeprowadza konsultacje telefoniczną, a następnie umawia konkretną datę i godzinę wizyty domowej. Na miejscu przeprowadza wszelkie potrzebne badania i wypisuje niezbędne leki. Ze względu na specyfikę takich specjalizacji jak kardiologia – lekarz jest w stanie przeprowadzić również badanie EKG na miejscu w domu pacjenta. Pulmonolog jest w stanie zlecić np. spirometrię, a Alergolog testy skórne. Należy jednak pamiętać w obecnych czasach na należyte przygotowanie się do wizyt domowych lekarza czy to internisty czy to specjalisty. Decyzja co do przeprowadzenia lekarskiej wizyty domowej poprzedzana jest krótkim wywiadem epidemiologicznym, aby wykluczyć potencjalne zagrożenia.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk