przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Marihuana lecznicza i jej zastosowania

Medyczna marihuana cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Suszone kwiatostany konopi możemy nabyć w zwykłej aptece. Potrzebujemy do tego recepty lekarskiej, którą może wystawić na przykład sprawdzona klinika konopna lub lekarz każdej specjalizacji. Ważne, aby posiadał on uprawnienia do wystawiania recept o charakterze narkotycznym. Zalet terapii medyczną marihuaną można wymienić wiele. Pomaga w łagodzeniu bólu, jest ogromnym wsparciem w terapii chorób neurologicznych w zaawansowanym stadium, oraz jest pomocna w łagodzeniu nudności. Leczenie medyczną marihuaną rozpoczyna się od niewielkich dawek na samym początku terapii, aby systematycznie i bezpiecznie móc je zwiększać na dalszym etapie leczenia.

Dlaczego warto stosować medyczną marihuanę?

Medyczna marihuana cieszy się rosnąca popularnością. Duże zainteresowanie tym produktem wynika z jego udowodnionych właściwości przeciwbólowych. Rekomenduje ją klinika konopna i lekarze specjaliści, którzy przy jej udziale mogą obniżyć poziom bólu odczuwany pacjentów. Stosując medyczną marihuanę wpływamy na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, a tym samym zmniejszamy i łagodzimy odczucia bólowe.

Marihuana a depresja, czyli leczenie konopiami medycznymi

Faktem jest, że marihuana leczy depresję bowiem działa bardzo podobnie jak antydepresanty. W leczeniu medyczną marihuaną dochodzi do połączenia jej z receptorami CB1 układu endokannabinoidowego. W konsekwencji marihuana medyczna pozytywnie oddziałuje na emocje i nastrój pacjenta. Warto dołączyć ją do obecnego leczenia pacjenta również dlatego, że złagodzi jego problemy ze snem, doda mu energii i znacząco poprawi apetyt.

Kiedy zastosowanie znajduje medyczna marihuana?

Główną ideą działania marihuany leczniczej jest zmniejszenie bólu, takiego który jest oporny na tradycyjne metody leczenia. W takich przypadkach pacjenci zażywają bardzo dużo silnych leków, które mają złagodzić ich cierpienie. Centrum medycyny konopnej może dopasować odpowiednie rodzaje marihuany medycznej o zróżnicowanym stężeniu THC i CBD do konkretnego schorzenia. Z terapii konopnej mogą korzystać osoby borykające się z dyskopatią, ostrym zespołem bólowym, a także zmagające się z bólami pozabiegowymi. Bardzo często wykorzystuje się je w bolesnym przebiegu chorób nowotworowych. Kannabinoidy, czyli aktywne składniki konopi siewnych i indyjskich, mogą wspierać tradycyjne formy leczenia. Działania kompleksowe mogą znacznie poprawić komfort życia pacjenta i złagodzić jego cierpienie. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że terapia medyczną marihuaną wywołuje mniej działań niepożądanych, niż tradycyjne leki stosowane we wszelkiego rodzaju terapiach. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk