Medyczna marihuana cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Suszone kwiatostany konopi możemy nabyć w zwykłej aptece. Potrzebujemy do tego recepty lekarskiej, którą może wystawić na przykład sprawdzona klinika konopna lub lekarz każdej specjalizacji. Ważne, aby posiadał on uprawnienia do wystawiania recept o charakterze narkotycznym. Zalet terapii medyczną marihuaną można wymienić wiele. Pomaga w łagodzeniu bólu, jest ogromnym wsparciem w terapii chorób neurologicznych w zaawansowanym stadium, oraz jest pomocna w łagodzeniu nudności. Leczenie medyczną marihuaną rozpoczyna się od niewielkich dawek na samym początku terapii, aby systematycznie i bezpiecznie móc je zwiększać na dalszym etapie leczenia.
Dlaczego warto stosować medyczną marihuanę?
Medyczna marihuana cieszy się rosnąca popularnością. Duże zainteresowanie tym produktem wynika z jego udowodnionych właściwości przeciwbólowych. Rekomenduje ją klinika konopna i lekarze specjaliści, którzy przy jej udziale mogą obniżyć poziom bólu odczuwany pacjentów. Stosując medyczną marihuanę wpływamy na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, a tym samym zmniejszamy i łagodzimy odczucia bólowe.
Marihuana a depresja, czyli leczenie konopiami medycznymi
Faktem jest, że marihuana leczy depresję bowiem działa bardzo podobnie jak antydepresanty. W leczeniu medyczną marihuaną dochodzi do połączenia jej z receptorami CB1 układu endokannabinoidowego. W konsekwencji marihuana medyczna pozytywnie oddziałuje na emocje i nastrój pacjenta. Warto dołączyć ją do obecnego leczenia pacjenta również dlatego, że złagodzi jego problemy ze snem, doda mu energii i znacząco poprawi apetyt.
Kiedy zastosowanie znajduje medyczna marihuana?
Główną ideą działania marihuany leczniczej jest zmniejszenie bólu, takiego który jest oporny na tradycyjne metody leczenia. W takich przypadkach pacjenci zażywają bardzo dużo silnych leków, które mają złagodzić ich cierpienie. Centrum medycyny konopnej może dopasować odpowiednie rodzaje marihuany medycznej o zróżnicowanym stężeniu THC i CBD do konkretnego schorzenia. Z terapii konopnej mogą korzystać osoby borykające się z dyskopatią, ostrym zespołem bólowym, a także zmagające się z bólami pozabiegowymi. Bardzo często wykorzystuje się je w bolesnym przebiegu chorób nowotworowych. Kannabinoidy, czyli aktywne składniki konopi siewnych i indyjskich, mogą wspierać tradycyjne formy leczenia. Działania kompleksowe mogą znacznie poprawić komfort życia pacjenta i złagodzić jego cierpienie. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że terapia medyczną marihuaną wywołuje mniej działań niepożądanych, niż tradycyjne leki stosowane we wszelkiego rodzaju terapiach.