przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Masaż leczniczy – czym się charakteryzuje?

Masaż leczniczy – czym się charakteryzuje?

Pod pojęciem masażu leczniczego kryje się szereg czynności mających na celu oddziaływanie na tkanki pacjenta. W tym celu stosuje się specjalne techniki oraz inne metody zaczerpnięte m.in. z terapii manualnej.

Dzięki nim możliwe jest przyspieszenie przepływu krwi oraz związków odżywczych do tych okolic ciała, które powodują ból. Masaż leczniczy jest szczególnie polecany osobom, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, mięśni oraz więzadeł. Co warto o nim wiedzieć?

Najważniejsze informacje na temat masażu leczniczego

Opisywany rodzaj masażu jest zaliczany do metod fizjoterapii. Ma on na celu leczenie chorób, zmniejszenie nasilenia objawów o charakterze chorobowym, a także zapobieganie chorobom. Wykorzystuje się go m.in. w sporcie, relaksacji oraz kosmetyce. Masaż leczniczy wpływa na poprawę przepływu krwi oraz chłonki zarówno w żyłach, jak i naczyniach chłonnych. Dzięki temu możliwe jest też usunięcie niepotrzebnych substancji przemiany materii. W ich miejsce doprowadza się z kolei składniki odżywcze, które wpływają na przyspieszenie procesów regeneracyjnych.

W efekcie po wykonaniu masażu można liczyć na redukcję bólu, zredukowanie napięcia mięśni i tkanek, odprowadzenie obrzęków oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają za sobą kontuzję lub zmagają się z bólem pleców czy szyi.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego typu zabiegów?

Taki rodzaj masażu może być wykonywany wyłącznie przez doświadczonych rehabilitantów. Z tego względu najlepiej udać się do profesjonalnego gabinetu. Wyróżniamy kilka rodzajów masażu leczniczego. Jednym z bardziej popularnych jest wersja klasyczna, która polega na ugniataniu, oklepywaniu, wałkowaniu i rozcieraniu skóry.

Kolejną opcją jest masaż segmentarny, który składa się z różnych chwytów. Skorzystanie z usług profesjonalnego fizjoterapeuty jest szczególnie polecane osobom zmagającym się z dolegliwościami reumatycznymi, przeciążeniem kręgosłupa i zaburzeniami napięcia mięśniowego.

Zapraszamy: Kręg Clinic – masaż leczniczy Poznań

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk