przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Masaż leczniczy kręgosłupa w Szczecinie

Masaż leczniczy kręgosłupa w Szczecinie

W Przychodni Medycznej Pramed wykonujemy masaże lecznicze na kręgosłup. Problemy z kręgosłupem powstają nie tylko w wyniku urazów, ale także są następstwem np. długotrwałej pracy za biurkiem lub wielu godzin spędzonych za kółkiem. 

Pozycja siedząca nie jest naturalnym stanem dla kręgosłupa, stąd często sprawia więcej dolegliwości bólowych niż stanie czy chodzenie. Masaże lecznicze na kręgosłup przyspieszają przepływ krwi i ułatwiają transport związków odżywczych do chorych partii ciała, dzięki czemu ból szybciej ustępuje.

Korzyści terapii leczniczej  kręgosłupa

W masażu leczniczym fizjoterapeuta skupia się także na okolicach sąsiadujących z miejscem, z którego pochodzą uciążliwe dolegliwości bólowe. W ten sposób przygotowane podłoże umożliwia zastosowanie technik uwalniających napięcie z okolicy objętej dysfunkcją.

Masaż leczniczy może dotyczyć każdej części ciała objętej dysfunkcją. Może być także stosowany w ramach profilaktyki przeciążeń stawów kręgosłupa. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku osób pracujących wiele godzin w pozycjach wymuszonych. Masaż leczniczy najczęściej dotyczy bólów kręgosłupa i obejmuje całe plecy. 

Zadaniem masażu leczniczego kręgosłupa jest pozbycie się bólu i napięcia. Należy podkreślić,, że masaż nie niweluje przyczyny problemu, a jedynie pomaga uporać się z objawami. Jeśli bóle kręgosłupa wynikają np. z długotrwałego funkcjonowania w pozycji, która przyczynia się do powstawania bolesnych dolegliwości, należy w takiej sytuacji przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób można to zmienić.

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców – wskazania

Masaż lecznicy kręgosłupa może okazać się przydatny w przypadku wystąpienia m.in.:

  • bólu kręgosłupa, 
  • dyskopatii,
  • przeciążeń mięśniowych i stawowych, 
  • reumatoidalnego zapalenia stawów, 
  • rwy kulszowej, 
  • zwyrodnień kręgosłupa, 
  • spondylozy, 
  • zapalenia korzonków nerwowych. 

Korzyści z terapii leczniczej kręgosłupa to także skorygowanie wad postawy, usunięcie bólu kręgosłupa oraz przyspieszenie rekonwalescencji po urazach, porażeniach, niedowładach, zabiegach i operacjach. 

Masaż leczniczy kręgosłupa w Pramed

Skontaktuj się z naszą rejestracją w celu umówienia wizyty. Nie potrzebujesz skierowania – w Przychodni Medycznej Pramed wykonujemy masaż leczniczy kręgosłupa prywatnie

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk