Masaż relaksacyjny to pomysł na miło spędzony czas, szczególnie doceniany po długim i ciężkim dniu pracy lub nauki. W natłoku codziennych obowiązków warto znaleźć chwilę dla siebie.

Masaż relaksacyjny to pomysł na miło spędzony czas, szczególnie doceniany po długim i ciężkim dniu pracy lub nauki. W natłoku codziennych obowiązków warto znaleźć chwilę dla siebie. Masaż relaksacyjny to idealny pomysł na wieczorne odprężenie. Dodaj do tego olejki zapachowe i świece, a czas spędzony na wieczornym masażu będzie niezwykle przyjemny.

Masaż relaksacyjny w domu

Masaż relaksacyjny to nie tylko sposób na odprężenie i zapomnienie o problemach. To przede wszystkim zabieg – oddziaływanie mechaniczne na ciało. Poprzez odpowiednie techniki masażu fizjoterapeuta może wyciszyć i uspokoić pacjenta. Masaż relaksacyjny ma dać nie tylko błogie uczucie rozluźniającego się ciała, ale także wpłynąć na zwolnienie myśli, odreagowanie stresu i naładowanie energią na kolejne dni.

Jak zrobić masaż relaksacyjny w domu? Wcale nie musisz od razu korzystać z zabiegów i udawać się do specjalistycznych gabinetów. Masaż możesz wykonać w zaciszu własnego domu czy mieszkania. Przydadzą się do tego akcesoria, których możesz używać nawet codziennie. Masażer karku skutecznie usunie napięcie z okolic szyi, a masażer ręczny powoli zniwelować ból mięśni, co doskonale wpływa na pozytywne nastawienie w ciągu dnia i lepszą koncentracją nad codziennymi obowiązkami.

Jak zrobić masaż relaksacyjny?

Długotrwałe siedzenie, często w nieprawidłowej pozycji lub praca stojąca mogą być przyczyną uporczywego i bardzo nieprzyjemnego bólu pleców. Nie warto ich lekceważyć, ponieważ mogą być przyczyną rozwijających się schorzeń. Swoje wątpliwości zawsze warto skonsultować z lekarzem. Najczęściej jednak ból pleców oznacza przeciążenia, spowodowane właśnie niewłaściwą pozycją siedzącą w pracy lub szkole. Warto rozluźnić zmęczony kręgosłup. Nic tak pozytywnie nie wpływa na zmęczone plecy, jak wieczorny masaż. Nie musisz być doświadczonym specjalistą, aby wykonać poprawnie masaż relaksacyjny.

Przed przystąpieniem do masażu, odpowiednio się do tego przygotuj. Zadbaj o to, by nikt ci nie przeszkadzał. Znajdź miejsce, które kojarzy ci się ze spokojem. Wyłącz lub wycisz telefon. Pozwól sobie w największym stopniu jak to możliwe skoncentrować się na swoim ciele i umyśle. Staraj się przez chwilę nie myśleć o pracy, domu i problemach. To czas tylko dla ciebie.

Masaż możesz wykonywać komuś lub sobie samemu. Jeśli używasz masażera nie będzie ci potrzebne w zasadzie nic więcej. Jedynie dla własnej wygody i komfortu, warto zaopatrzyć się w świeczki zapachowe i olejki, które ukoją zmysły i wprowadzą nastrój spokoju. Jeśli masaż wykonujesz komuś, przygotuj ręcznik. Niech masowany położy się na plecach. Nigdy nie nalewaj olejków bezpośrednio na ciało, zawsze staraj się najpierw rozgrzać olejek w rękach. Teraz możesz przystąpić do masażu. W zależności od potrzeb, masaż może być zarówno delikatny, jak i intensywny. Warto wcześniej zapoznać się z podstawowymi technikami masażu.

Masaż redukuje stres i pozwala pozbyć się napięć. Jest wiele technik masażu relaksacyjnego, które w swojej pracy wykorzystują fizjoterapeuci. Warto poznać te podstawowe, by móc wykonywać w domu masaż rozluźniający pleców i innych partii ciała.

Od dziś także dostępny w przychodni Pramed

Manualny drenaż limfatyczny w Szczecinie

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk