przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Masaż sportowy – rehabilitacja sportowa w Szczecinie

Masaż sportowy – rehabilitacja sportowa w Szczecinie

Zapraszamy do Przychodni Medycznej Pramed na masaż sportowy w Szczecinie! Masaż sportowy traktowany jest nie tylko jako forma rehabilitacja dla osób uprawiających różnego rodzaju sporty, które często narażone są na różnego rodzaju kontuzje i urazy, ale także jako element odnowy biologicznej. Masaż sportowy na stałe gości także w codzienności zawodowych sportowców jako forma programu treningowego.

Masaż sportowy – korzyści

Masaż sportowy wspomaga aktywność fizyczną i pomaga w utrzymaniu doskonałej formy. Jest także pomocny w przypadku niektórych kontuzji, niweluje zakwasy, redukuje napięcie mięśniowe i usprawnia proces regeneracji mięśni po wysiłku. 

Przeznaczony jest nie tylko dla zawodowych sportowców, ale również dla osób, które trenują amatorsko. Choć sama technika masażu sportowego czerpie z technik masażu klasycznego, to bywa on dość nieprzyjemny i bolesny – oczywiście tylko w niektórych momentach. Dlaczego tak jest? Chodzi o to, aby mięśnie zyskały utraconą siłę, aby się odpowiednio wzmocniły i dostatecznie zregenerowały. 

Ponadto, masaż sportowy to także korzyść dla zdrowia psychicznego. Doskonale redukuje stres, napięcie psychiczne, odpręża, rozluźnia i rozjaśnia umysł. 

Masaż sportowy w Szczecinie – przebieg

W trakcie masażu sportowego, masażysta najwięcej uwagi poświęca partiom, które są najbardziej narażone na różnego rodzaju urazy i kontuzje. Masaż sportowy obejmuje zatem głównie łydki, bowiem grupa mięśni znajdujących się w łydkach odpowiedzialna jest za podnoszenie ciała i napędzanie go. Kolejne partie brane pod uwagę w trakcie masażu sportowego to zginacze bioder i mięsień pośladkowy średni – odwodziciel uda. 

Masaż sportowy – przeciwwskazania 

Masaż sportowy nie jest wskazany w przypadku osób, które nie są aktywne fizycznie. Przeciwwskazaniem do masażu relaksacyjnego są także choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, choroby krwi oraz różnego rodzaju infekcje. W niektórych przypadkach masażu relaksacyjnego nie należy wykonywać u kobiet w ciąży. W razie wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem.

Skontaktuj się z rejestracją Przychodni Pramed w celu umówienia masażu relaksacyjnego w Szczecinie. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk