przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Maść „konopne mazani” – nowość wśród preparatów medycyny naturalnej

Maść „konopne mazani” – nowość wśród preparatów medycyny naturalnej

Jeśli cierpisz z powodu częstego bólu stawów, czy kręgosłupa to z pewnością dobrze znasz rynek maści przeciwbólowych. Nie od dziś wiadomo, że maść końska jest świetnym rozwiązaniem na różnego typu bóle układu ruchu. Od niedawna na rynku dostępne są maści z olejem konopnym o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, niektóre z nich są opatrzone podtytułem „konopne mazani”. Nazwa ta znaczy tyle co „maść, mazidło konopne” i pochodzi z języka czeskiego. W odróżnieniu od maści konopnych, których bazą i często jedynym składnikiem jest czysty olej konopny, konopne mazani zawiera dodatkowo substancje o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym ból, poprawiającym krążenie, rozgrzewającym lub chłodzącym. Przeważnie są to ekstrakty ziołowe i olejki eteryczne stosowane w tradycyjnych maściach końskich i maściach rozgrzewających.

Marką, która jako pierwsza wprowadziła na rynek maści konopne typu „konopne mazani” był Cannaderm – producent znanej wszystkim atopikom Konopki i serii Atopos. Ich Thermolka Extra i Mentholka Extra, opatrzone nazwą „konopne mazani”, są jednymi z najskuteczniejszych naturalnych preparatów przeciwbólowych. Żele zawierają bio olej konopny oraz ekstrakt z konopi siewnej w stężeniu aż 10%, poza tym różnią się diametralnie – Thermolka działa silnie rozgrzewająco, natomiast Mentholka chłodząco. Thermolka Extra zawiera kapsaicynę obecną w papryczkach chili, kamforę i wanilię, składniki o właściwościach poprawiających krążenie, lekko znieczulających i rozgrzewających. Natomiast Mentholka Extra zawiera mentol i eukaliptus, które intensywnie chłodzą obolałe miejsca. W obu produktach zastosowano również ekstrakty roślinne z kasztanowca, żywokostu i arniki. Natomiast połączenie oleju konopnego i olejku z jodły syberyjskiej, które użyto w obu maściach, jest chronione patentem.

Rosnącym zainteresowaniem klientów cieszą się konopne mazani od marki MedicProgress, które są dostępne w trzech wariantach: Maść konopna 10% oraz maści rozgrzewająca i extra chłodząca z 5% olejem konopnym. Maść konopna 10% jest najbardziej neutralna, lekko chłodzi, więc sprawdzi się u wszystkich tych, którzy nie przepadają ani za zbyt silnym działaniem rozgrzewającym, ani chłodzącym. Oprócz 10% oleju z konopi, maść zawiera mentol, kamforę, olejek terpentynowy oraz salicylan metylu. Maść konopna rozgrzewająca to najsilniejszy z preparatów MedicProgress, pomoże na przewlekłe bóle stawów, problemy z barkami, rwą kulszową, kręgosłupem, czy bólem kolan. Maść zawiera salicylan metylu, kapsaicynę oraz olejki eteryczne o działaniu poprawiającym krążenie, rozgrzewającym, antyseptycznym i przeciwbakteryjnym. Maść niebieska, extra chłodząca to z kolei świetny produkt dla osób cierpiących z powodu obrzęków, żylaków i uczucia „ciężkich nóg”. Mazani przyjemnie chłodzi, tonizuje i relaksuje dzięki obecności mentolu, olejku eukaliptusowego i miętowego.

Maści konopne dostępne w sklepie ecostory.pl

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk