przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Maść na trądzik, dieta i…? Sprawdź 5 sposobów na walkę z wypryskami skórnymi

Maść na trądzik, dieta i…? Sprawdź 5 sposobów na walkę z wypryskami skórnymi

Trądzik zwyczajny to w praktyce ósma, najczęstsza choroba występująca na świecie. W okresie dojrzewania dotyka ona nawet 90 proc. młodych osób i u wielu w znaczący sposób odbiera pewność siebie. Na szczęście są sprawdzone sposoby na ten problem i to nie tylko maści na trądzik, ale również inne, mniej oczywiste metody. Jakie? Sprawdź!

Maść na trądzik, czyli podstawa w Twojej kosmetyczce

Duży, czerwony i nieestetyczny… Pryszcz. Widzisz, że pojawia się na Twojej twarzy w najgorszym z możliwych miejsc. Masz ochotę zrobić jedno – pozbyć się go jak najszybciej, choć dobrze też wiesz, że po takiej „operacji” skóra nie będzie wyglądała najlepiej. Warto więc spróbować się powstrzymać oraz wykorzystać do działania odpowiednie preparaty apteczne. Najlepiej sięgnąć po nakładaną punktowo maść na trądzik, która ma działać ściągająco oraz przeciwbakteryjnie i zazwyczaj wysuszać taki wyprysk, przyspieszając czas jego leczenia. Taki preparat ma za zadanie również normalizować działanie gruczołów łojowych i tym samym neutralizować ryzyko ponownego pojawienia się pryszcza.

Częsta wymiana poszewki

Niestety zanieczyszczenia na skórze wzmagają problem z trądzikiem. Z tego tez powodu tak ważne jest to, aby nie tylko dobrze oczyszczać cerę, ale również dbać o miejsce nocnego odpoczynku. Chodzi tutaj zwłaszcza o poszewkę poduszki, która powinna być wymieniana nawet raz na tydzień, a jeśli to możliwe to również częściej. 

Pielęgnacja z użyciem hydrolatu

Kluczowe dla odpowiedniej kondycji skóry jest to, aby zachować jej prawidłowe pH. Dlatego też w codziennej pielęgnacji istotne znaczenie ma stosowanie hydrolatu lub toniku, które mają na celu je przywrócić. Prawidłowe pH skóry twarzy wynosi pomiędzy 4,7, a 5,6 i sprawia ono, że ryzyko rozwoju bakterii jest znacznie niższe. Tonik należy więc nakładać na dobrze oczyszczoną skórę i następnie wykonywać kolejne kroki pielęgnacji, takie jak stosowanie serum i kremu.

Papka z cynamonu

Cynamon to prawdziwy król wśród antyoksydantów, dlatego jego niewielkie ilości warto stosować zwłaszcza w diecie. Okazuje się również, że doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem. Taka domowa maść na trądzik to papka właśnie z cynamonu oraz w wody, która powinna być gęsta, a także nakładana miejscowo na wypryski. Kluczowe jest w tym przypadku to, aby omijać skórę zdrową oraz niezmienioną chorobowo, zaś samą maskę pozostawić na skórze na około 10 minut.

Antytrądzikowa dieta

W tak intensywnym czasie zmian hormonalnych bardzo istotne znaczenie dla zdrowia organizmu ma także dieta. Powinna być ona możliwie jak najbardziej bogata w owoce i warzywa, a także źródła antyoksydantów. Chodzi tutaj o przyprawy takie jak imbir oraz cynamon i zieloną herbatę. Ogromny wpływ na cerę ma również żelazo. Bez niego jest ona zdecydowanie bardziej szorstka oraz wysuszona. Stąd też ważne jest spożywanie wysokiej jakości mięsa i ryb, natomiast w przypadku wegan i wegetarian innych, roślinnych źródeł tego składnika. Nie można zapomnieć również o odpowiedniej podaży płynów, nawet do 3 litrów dziennie, najlepiej w postaci wody, herbat ziołowych oraz naturalnych soków owocowych i warzywnych.

Maść na trądzik zdecydowanie powinna znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Koniecznie wypróbuj jednak również innych sposobów, dzięki którym problem będzie w sposób znaczący złagodzony. Dzięki podanym wskazówkom poprawi się także zdrowie całego Twojego organizmu, co wpłynie także na pewność siebie oraz stan skóry.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk