przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Maseczka ffp 3- co to znaczy?

Maski ffp3 to ostatnio bardzo pożądane produkty do kupienia. Znajdziemy je w takim miejscu jak hurtownia medyczna. W hurtowni dla branży medycznej znajdziemy również opatrunki matokrep czy fartuch fizelinowy używany przy różnego typu zabiegach medycznych. Bogaty asortyment hurtowni medycznej może zaskakiwać.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • ffp3– co to właściwie znaczy
  • Co możemy kupić w hurtowni medycznej?

Produkty takie jak maseczki ffp3, fartuch fizelinowy czy opatrunki medyczek matokrep znajdziemy w hartowni medycznej, w której zaopatruje się szereg podmiotów związanych z branżą medyczną oraz branżą kosmetyczną.

Co możemy kupić w hurtowni medycznej?

W hurtowni medycznej możemy zaopatrzyć się w różnego typu produkty i akcesoria potrzebne do prawidłowego działania gabinetów lekarskich, przychodni oraz szpitali. W hurtowniach medycznych zaopatrują się zarówno jednostki państwowe, jaki prywatne. W hurtowni medycznej bez trudu można kupić odzież medyczną jednorazowego użytku na przykład fartuch fizelinowy , maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, opatrunki medyczne matokrep  oraz rożnego typu narzędzia potrzebne do przeprowadzania zabiegów medycznych.

FFP3- co to właściwie znaczy?

Maseczki FFP 3 stosowane są w celu ochrony ust i nosa. Maseczka chroni przed szkodliwymi cząsteczkami, jakie znajdują się w powietrzu. Dlatego są szeroko stosowane przez osoby narażane na działanie pyłów, dymu i innych szkodliwych substancji. Maski FFP3 nazywane są także półmaskami, podobnie jak maski FFP2. Są tak uszyte, aby bardzo dokładnie przylegały do twarzy osoby, która je nosi.  Wszystko po to, aby całe wydychane przez osobę nosząca maseczkę powietrze, wydostawało się przez filtr umieszczony w masce. Część masek FFP2 i FFP3 ma także specjalny zawór umożliwiający usuwanie pary wodnej, co powoduje, że maseczka nie wilgotnieje. To bardzo istotny szczegół, ponieważ maseczka jest zdatna do użycia tylko do momentu, kiedy jest sucha. Wilgoć powoduje, że drobnoustroje mają lepsze warunki do namnażania się, stąd zalecenie, aby maseczkę po zawilgotnieniu zmienić na nową. Maseczki FFP3 są maseczkami, które są ustandaryzowane i akceptuje się je we wszystkich krajach w Europie.  Najlepiej wybierać maseczki bez zaworu, te które filtrują powietrze wdychane i wydychane. Maseczki z zaworem są rekomendowane jako środek ochrony osobistej dla pracowników medycznych. Warto wybierać maseczki FFP3 dla lepszej ochrony naszego zdrowia. Szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych dymów lub pyłów w trakcie naszej pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk