przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Męski problem – co warto wiedzieć o impotencji?

Męski problem – co warto wiedzieć o impotencji?

Impotencja jest problemem, który dotyka coraz większą grupę mężczyzn. Jakie są przyczyny impotencji? Czy można jej zapobiegać?

Co to jest impotencja?

Impotencja to innymi słowy zaburzenia erekcji. Mężczyzna, który na nią cierpi, nie jest w stanie osiągnąć i utrzymać wzwodu, a przez to odbyć stosunku płciowego. Co ważne, problem ten może dotknąć mężczyzn w każdym wieku – mitem jest, że impotencja przychodzi jedynie wraz z wiekiem podeszłym. Badania seksuologów wskazują, że nawet ponad połowa mężczyzn w przedziale 40-70 lat doświadcza stałych lub przejściowych dolegliwości związanych ze sprawnością seksualną.

Impotencja a samopoczucie

Niemożliwość utrzymania wzwodu wpływa na poczucie męskości u mężczyzn, którzy cierpią na impotencję. Prowadzi to do obniżenia poczucia własnej wartości, nierzadko problemów w związku. Psychologowie i seksuologowie radzą, aby problemy z impotencją zawsze konsultować ze specjalistami – nie zawsze są objawem fizycznych dolegliwości. Często również stresu czy nieodpowiedniego trybu życia. Wprowadzenie zmian na co dzień zazwyczaj skutkuje nawrotem sprawności seksualnej.

impotencja

Przyczyny impotencji

W przypadku seniorów, impotencja powodowana jest andropauzą – męskim odpowiednikiem kobiecej menopauzy. W pewnym wieku męski organizm wytwarza mniej testosteronu, co znacząco wpływa na możliwość osiągnięcia i utrzymania erekcji. Dodatkowym czynnikiem najczęściej powodującym impotencję, jest miażdżyca i problemy naczyniowe – dotykają one coraz młodszych mężczyzn, na skutek braku ruchu, prowadzenia stresującego i siedzącego trybu życia oraz stosowania używek. U młodszych mężczyzn wyróżnia się impotencję psychogenną, czyli powodowaną czynnikami psychicznymi: napięciem, niepewnością w roli kochanka, problemami w związku, obawami przed ośmieszeniem. Niekiedy do zaburzeń erekcji dochodzi na skutek stosowania leków, najczęściej przepisywanych przez lekarzy w związku z chorobami układu krwionośnego, ale również depresją czy zaburzeniami hormonalnymi.

Skuteczne sposoby na impotencję

W zależności od podłoża, na jakim występuje, impotencję leczy się na wiele sposobów. Z pewnością jednak przy impotencji czasowej, pojawiającej się sporadycznie, przydatne okazują się leki na potencję – wapteka.pl posiada w swoim asortymencie szereg takich środków. Preparaty kierowane dla mężczyzn można podzielić na suplementy, których głównym zadaniem jest dostarczenie witamin i minerałów naturalnego pochodzenia, pozyskiwanych z powszechnie znanych afrodyzjaków, jak np. rzeńszeń czy karczoch. Bardzo skuteczne leki na potencję, jednak nie wymagające od pacjenta recepty, zawierają w swoim składzie np. syldenafil. Środek działa wspomagająco na rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych i ułatwia utrzymanie wzwodu – pod warunkiem jednak, że uprzednio doszło do podniecenia i jego osiągnięcia. Środki doustne to jednak nie jedyny rodzaj skutecznych środków na potencję – dostępne są również preparaty w aerozolu, którymi spryskuje się genitalia, a ich celem jest wydłużenie czasu stosunku i opóźnienie wytrysku.

Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj artykuł o utrzymaniu wymarzonej sylwetki: Przykazania zdrowego odchudzania. Jak walczyć z podjadaniem i ochotą na słodycze?

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk