przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Mezoterapia igłowa- przebieg i zastosowanie

Mezoterapia igłowa- przebieg i zastosowanie

Wypadanie włosów i łysienie jest problemem, z którym zmaga się wiele osób w różnym wieku. Nowoczesnym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest mezoterapia igłowa. Na czym polega ten zabieg i czy jest bezpieczny i skuteczny? Jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Mezoterapia igłowa – co to jest?Mezoterapia igłowa jest zabiegiem niechirurgicznym, polegającym na terapii śródskórnego wstrzykiwania niewielkich dawek kwasu hialuronowego, cysteiny, biotyny, witamin czy aminokwasów. Zabieg posiada skuteczność potwierdzoną certyfikatami medycznymi, a badania nad nim trwały całe lata. Celem mezoterapii igłowej skóry głowy jest pobudzenie krążenia i poprawienie ukrwienia, prowadzące do stymulacji i odżywienia mieszków włosowych.

Jak przebiega mezoterapia igłowa?Sam zabieg polega na iniekcji specjalistycznych substancji w miejsce docelowe. Dawka składników leczniczych i odżywczych jest w pełni dostosowana do potrzeb skóry i głowy, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie najlepszych efektów. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i bezinwazyjny, w przypadku owłosionej głowy nie jest konieczne nawet podanie znieczulenia. Wszelkie powstałe drobne uszkodzenia skóry bardzo szybko się regenerują. Efektem mezoterapii igłowej jest przede wszystkim skuteczne odżywienie, stymulacja i wzmocnienie mieszków włosowych, a także poprawa kondycji i wyglądu włosów. Unormowane zostaną podstawowe funkcje skóry głowy, zwalczony zostaje również problem nawracającego łupieżu. Po przeprowadzonym zabiegu należy stosować się do rekomendacji ekspertów w zakresie produktów pielęgnacyjnych. W pierwszej dobie po przeprowadzeniu zabiegu należy zrezygnować z korzystania z sauny, solarium czy basenu. Warto unikać również kontaktu ze zwierzętami przez pierwszą dobę po zabiegu.

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej skóry głowyWskazaniem do przeprowadzenia mezoterapii igłowej skóry głowy jest przede wszystkim nadmierne wypadanie włosów czy łysienie, brak równowagi fizjologicznej skóry głowy i jej przydatków. Dzięki odżywieniu i pobudzeniu mieszków włosowych, włosy odzyskują piękny wygląd, przestają wypadać, stają się gęstsze i zdrowsze. Co więcej, mija także problem łupieżu, niezwykle uciążliwy i trudny do zwalczenia w inny sposób.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowejGłównym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest okres ciąży i karmienia piersią ze względu na możliwy wpływ na laktację. Poza tym, przeciwwskazaniem może być alergia na używane w trakcie zabiegu składniki czy występowanie cukrzycy, stanów zapalnych i nadwrażliwej skóry głowy. Zabiegu z pewnością nie warto przeprowadzać podczas aktywnej opryszczki, w trakcie trwania terapii nowotworowej i przez 2 lata po jej zakończeniu, a także w przebiegu chorób autoimmunologicznych.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk