przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Podstawowy sprzęt medyczny, taki jak na przykład ciśnieniomierz, powinien znaleźć się w każdym domu. Będzie przydatny szczególnie tam, gdzie mieszkają osoby starsze, ludzie mający problemy z nadciśnieniem, a także wszyscy ci, którzy często chorują lub zmagają się z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Ciśnieniomierz do celów prywatnych nie kosztuje dużo, a może naprawdę ułatwić życie, uspokoić lub dać sygnał o konieczności skorzystania z konsultacji medycznej wtedy, gdy ciśnienie nadmiernie wzrośnie.

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz do prywatnych celów?

Warto regularnie kontrolować ciśnienie krwi. Nie tylko raz w roku podczas badań kontrolnych, ale też od czasu do czasu w domu. Szczególnie dotyczy to osób, które mogą być w grupie ryzyka ze względu na zagrożenie nadciśnieniem, na przykład osób otyłych i z nadwagą, ludzi mających wysoki cholesterol, żyjących w bardzo dużym stresie i pędzie. Kobiety w ciąży również powinny regularnie badać sobie ciśnienie, szczególnie wtedy, gdy czują się nadmiernie osłabione i bez energii. Jak wybrać dobry ciśnieniomierz? Można zdecydować się na ciśnieniomierz na nadgarstek lub naramienny. Warto wziąć pod uwagę własne preferencje i łatwość samodzielnego wykonania badania. W końcu nie zawsze będzie ktoś do pomocy, a prosty sprzęt, którego używa się bez najmniejszego problemu, zawsze się sprawdzi. Dobrze wiedzieć, że sporo współczesnych ciśnieniomierzy współpracuje z aplikacjami mobilnymi. Pozwala to na zapisywanie wyników pomiarów na własnym telefonie, dzięki czemu przez cały czas ma się dostęp do tych danych. To może być przydatne podczas konsultacji z lekarzem.

Dobry ciśnieniomierz do domu

Ciśnieniomierz naramienny od dawna uważany jest za sprzęt, który daje dokładniejsze wyniki. Nie każdy potrafi jednak samodzielnie poradzić sobie z założeniem ciśnieniomierza oraz dokonania pomiarów. W przypadku osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe i mieszkają same, lepszą opcją będzie zatem mniejszy i poręczniejszy ciśnieniomierz na nadgarstek. Jeśli wybierze się model, który za pomocą WiFi łączy się z aplikacją, dokumentowanie wyników badań będzie dziecinnie proste i nie trzeba będzie wszystkiego notować na kartkach. Najważniejsze, aby kupić sprzęt z atestami. W tym przypadku nie ma sensu stawiać na oszczędność, ponieważ zakup sprzętu niewiadomego pochodzenia może nie gwarantować dokładnych pomiarów. Dobry ciśnieniomierz można kupić już za niewiele ponad 100 zł. To ważna inwestycja w domowe akcesoria medyczne, z której będzie można korzystać przez kolejne lata.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk