Dzięki stosowaniu kwasu hialuronowego w medycynie doświadczony lekarz może uzyskać świetne efekty związane z modelowaniem twarzy. Większość pacjentów decyduje się na taki zabieg ze względu na jego skuteczność w walce ze zmarszczkami. Zanim jednak zapiszesz się na wypełnianie kwasem, powinieneś dowiedzieć się, jak przebiega zabieg oraz czym jest wspomniany kwas hialuronowy.

  1. Za co odpowiada kwas hialuronowy?
  2. Wypełnianie kwasem hialuronowym w medycynie estetycznej
  3. Jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegom?

Wszystkie najważniejsze informacje na temat stosowania kwasu hialuronowego znajdziesz w poniższym artykule. Dzięki temu poznasz ewentualne przeciwskazania, możliwości kwasu hialuronowego oraz opis całego zabiegu. Z pewnością ułatwi ci to podjęcie decyzji o pozbyciu się zmarszczek i odzyskaniu młodego wyglądu.

Za co odpowiada kwas hialuronowy?

Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że wypełnianie kwasem hialuronowym to po prostu uzupełnienie czegoś, co już wcześniej występowało w ciele człowieka. Co więcej, kwas hialuronowy można znaleźć również w innych organizmach. Największe stężenie kwasu znajduje się w skórze, co sprawia, że młoda skóra jest taka sprężysta i prawidłowo nawodniona. U starszych osób ilość kwasu w skórze spada. Jest to niestety naturalne, ale wiąże się z wystąpieniem oznak starzenia. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie może pogodzić się z tego, że ich skóra nie jest już tak napięta, jak w młodości, a dodatkowo na ciele zaczynają pojawiać się zmarszczki. Dodatkowo mniejsza ilość kwasu wydłuża regenerację skóry i przyczynia się do wysuszania skóry. Jest to związane z tym, że obniżona ilość kwasu hialuronowego utrudnia skórze wiązanie wody.

[obraz_1]

Wypełnianie kwasem hialuronowym w medycynie estetycznej

Zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego można więc traktować jako coś naturalnego. Jednocześnie należy pamiętać, że najlepsze efekty w medycynie estetycznej można uzyskać wtedy, gdy korzysta się z usług doświadczonych specjalistów. Każdy zabieg musi zostać poprzedzony konsultacją. Podczas rozmowy z pacjentem zainteresowanym pozbyciem się zmarszczek lekarz przeprowadzi wywiad i upewni się, że nie występują przeciwskazania do zabiegu. Najczęściej spotykanymi przeciwskazaniami, które wykluczają możliwość wstrzyknięcia kwasu, są:

  • świeże infekcje skóry w miejscach, w których planuje się zabieg,
  • występowanie chorób autoimmunologicznych,
  • karmienie piersią lub ciąża,
  • występowanie nowotworu.

Jeżeli specjalista wykluczy wszystkie przeciwskazania, to udziela pacjentowi dodatkowych informacji i przygotowuje go do zabiegu. Nie trzeba się natomiast martwić o to, że wstrzyknięcie będzie bolesne, bo można skorzystać ze znieczulenia. Warto również wspomnieć, że lekarz korzysta z cienkiej igły. Wybór techniki, która zostanie wykorzystana do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, powinien uwzględniać okolice, w których pacjent chce uzyskać efekty. Właśnie dlatego powinno się wybierać takich specjalistów jak https://michalrozalski.pl/portfolio/kwas-hialuronowy/, którzy od lat działają w branży medycyny estetycznej.

Jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegom?

Najczęściej wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przynosi świetne efekty bez względu na to, czy chodzi o usunięcie zmarszczek (poprzez ich wygładzenie), czy też odzyskanie prawidłowego nawilżenia skóry. Dodatkowo kwas stosowany jest do poprawy konturu twarzy lub wypełnienia ust, co pozwala nadać im zmysłowy wygląd. Najlepiej jest po prostu określić lekarzowi, co chce się uzyskać, aby mógł zaproponować idealnie dobrany rodzaj zabiegu.

 

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk