Skąd bierze się impotencja?
Impotencja, czyli zaburzenia wzwodu, to stan, w którym mężczyzna od dłuższego czasu nie może osiągać wystarczającego wzwodu, co całkowicie uniemożliwia mu odbywanie stosunków seksualnych. Skąd bierze się impotencja? Do najważniejszych przyczyn zaburzeń wzwodu zalicza się:
- brak aktywności fizycznej,
- siedzący tryb życia,
- stosowanie używek: narkotyków, alkoholu i papierosów,
- chroniczny stres,
- zmęczenie,
- uszkodzenia w budowie prącia,
- zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej,
- choroby: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie,
- kompleks małego członka,
- przebyte w niedalekiej przeszłości zabiegi operacyjne,
- stosowanie niektórych leków, m.in. na nadciśnienie oraz antydepresantów,
- niezdrowa dieta oparta na tłuszczach trans, cukrach oraz soli,
- strach przed zajściem w ciążę,
- przekonania religijne,
- postępujący proces starzenia się organizmu.
Czym spowodowane jest niskie libido u mężczyzny?
Obniżone libido, czyli spadek zainteresowania sferą seksualną, to kolejna przypadłość, która dotyka mężczyzn w bardzo różnym wieku. Warto wiedzieć, iż podstawową przyczyną obniżonego libido jest zazwyczaj spadek poziomu testosteronu w organizmie. Czym wywoływany jest deficyt testosteronu? Może on wynikać z wieku – u mężczyzn po 40-tce poziom testosteronu ulega naturalnemu obniżeniu, co ma związek z przechodzeniem w stan tzw. andropauzy.
Inne czynniki wywołujące spadek poziomu testosteronu to stosowanie używek i niektórych leków, nadwaga, chroniczny stres i zmęczenie a także kontakt organizmu z fenolami (składają się z nich puszki), ftalanami (znajdują się one w niektórych kosmetykach, środkach czystości oraz opakowaniach do przechowywania żywności) oraz fitoestrogenami (znajdują się w lukrecji, orzechach ziemnych i soi).
Co zrobić, by odzyskać prawidłowe libido?
Podniesienie poziomu testosteronu jest niezwykle istotne, jeżeli dany mężczyzna chce cieszyć się prawidłowym libido. Na szczęście, sposobów na podwyższenie stężenia testosteronu w męskim organizmie jest naprawdę sporo. Zaliczamy do nich m.in. zwiększenie aktywności fizycznej oraz poprawę swojego codziennego jadłospisu. Dieta powinna być jak najzdrowsza. Jej podstawą powinny być warzywa i owoce. W diecie nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminę D, cynk, witaminę B3 i B 5 a także kwasy tłuszczowe i polifenole. Te składniki zawierają m.in. ryby i owoce morza, kakao, czarna i zielona herbata.
W kwestii zwiększenia poziomu testosteronu najważniejsza jest aktywność fizyczna – przede wszystkim w formie treningów siłowych. W przypadku, gdy poziom testosteronu jest obniżony w sposób znaczący, wówczas lekarz może podjąć decyzję o przepisaniu pacjentowi specjalnych tabletek hormonalnych bądź żeli, plastrów lub gum z testosteronem. Trzeba pamiętać o tym, iż testosteron to jeden z najważniejszych hormonów w organizmie mężczyzny. Reguluje nie tylko sprawność seksualną, ale również funkcjonowanie wielu innych narządów. Prawidłowe stężenie testosteronu zapobiega także spadkom libido.
Obniżony poziom testosteronu może sprawiać, iż mężczyzna będzie rozdrażniony, zdekoncentrowany, nie będzie mógł się skupić na wykonywaniu swoich czynności oraz będzie borykał się z ogólnym spadkiem sprawności intelektualnej. Podstawowym objawem deficytu testosteronu jest również brak ochoty na seks. Jesteśmy pewni, iż stosując się do wszystkich powyżej opisanych wskazówek każdemu mężczyźnie uda się szybko oraz całkowicie bezboleśnie odzyskać utraconą sprawność seksualną.
Autorem wpisu jest pracownik serwisu https://viagra.edu.pl