przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Nieoperacyjne Leczenie kręgosłupa – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nieoperacyjne Leczenie kręgosłupa – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Niewłaściwa dieta czy mała aktywność fizyczna wpływają na gorszą kondycję układu kostnego i jednocześnie są jedną z przyczyn chorób kręgosłupa. Dlatego też chorzy często szukają rozwiązań, które pozwolą im uniknąć operacji. Na pewno na uwagę zasługuje metoda wykorzystująca trypokolagen oraz kwas hialuronowy nowej generacji.

Zmagasz się z bólem kręgosłupa? Oto sposoby na ulgę

Objawy bólu kręgosłupa mogą być różne. Często pojawia się drętwienie kończyn, ale też ból odcinka szyjnego oraz krzyża. Co ciekawe, ostry ból kręgosłupa może objawiać się też napadami migrenowymi. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne. Jedną z nich jest wiek, ale może być to też nadwaga, otyłość czy też mało aktywny styl życia. Warto w takim przypadku wprowadzić odpowiednią dietę. Skuteczna wydaje się też fizjoterapia. Ulgę przynoszą ćwiczenia, pod warunkiem, że są właściwie wykonywane. Jeżeli natężenie bólu jest bardzo duże, to można sięgnąć po leki przeciwbólowe, jednak nie należy ich stosować dłużej niż 3 dni.

Nieinwazyjne leczenie bólu kręgosłupa w Katowicach – Gliwicach

Na uwagę zasługuje naprawdę ciekawa metoda leczenia bólu kręgosłupa, która polega na wprowadzeniu tropokolagenu oraz kwasu hialuronowego za pomocą iniekcji cienkoigłowej. Te dwa składniki wprowadzane są bezpośrednio do obszaru objętego bólem neuropatycznym. Rzeczywiście już po krótkim czasie chory czuje ulgę. Tropokolagen uzupełnia ubytki w tkankach. Dodatkowo wprowadza równowagę w strukturze mięśniowej. Z kolei kwas hialuronowy ma działanie przeciwzapalne. W efekcie metoda HPI Meditherapy jest tak skuteczna. Co istotne, jest ona bezinwazyjna. Podczas iniekcji wykorzystuje się USG. Dzięki temu te składniki dostarczane są bezpośrednio w miejsce bólu. Oczywiście musimy tutaj wspomnieć, że metoda nie jest bolesna, zaś ulga następuje już po chwili. Jest to metoda w pełni bezpieczna.

Fizjoterapia na ból kręgosłupa

Uśmierzanie bólu kręgosłupa może odbywać się przy pomocy iniekcji. Jednak należy zauważyć, że dodatkowo chorzy powinni zdecydować się na fizjoterapię. Rzeczywiście odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają zmniejszyć stany napięcia i nie prowadzą do dalszej degradacji struktur nerwowych. Oczywiście, aby fizjoterapia przynosiła skutki, ćwiczenia muszą być wykonywane regularnie. Dopiero wtedy ma sens. W przeciwnym razie nie można liczyć na widoczną poprawę i naprawdę dobre efekty. Warto dowiedzieć się więcej na temat nieinwazyjnych metod leczenia bólu kręgosłupa na stronie: https://medicomfort.pl/problem/bol-kregoslupa/.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk