przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Odtrucie alkoholowe Kraków jest często jednym z pierwszych kroków wykorzystywanych przy leczeniu uzależnień

Odtrucie alkoholowe Kraków jest często jednym z pierwszych kroków wykorzystywanych przy leczeniu uzależnień

Odtrucie alkoholowe pozwala samoistnie usunąć z krwioobiegu pozostałości toksycznych związków pochodzących z alkoholu etylowego

Choroba alkoholowa to złożone schorzenie, które dotyczy ciała i umysłu człowieka. Alkoholizm to również choroba, która dotyczy nie tylko samego alkoholika, ale również jego najbliższe otoczenie – rodzinę, znajomych, współpracowników. Leczenie alkoholizmu to długi i żmudny proces, na który składa się wiele elementów.

Jedną z metod wspomagających leczenie alkoholowe jest detoksykacja alkoholowa inaczej nazywana odtruwaniem alkoholowym. Jest to zazwyczaj jeden z pierwszych etapów leczenia alkoholowego, który w bezpieczny sposób pozwala usunąć z organizmu nagromadzone toksyny alkoholowe i uzupełnić wszelkie niedobory witamin i minerałów.

Detoks alkoholowy zalecany jest dla wszystkich osób uzależnionych od alkoholu, które chcą przerwać ciąg i rozpocząć leczenie. Niestety, działania na własną rękę skutkują pojawieniem się nieprzyjemnych objawów, które świadczą o uzależnieniu. Objawy te są bardzo nieprzyjemne, a niekiedy niebezpieczne dla zdrowia oraz życia alkoholika, dlatego najlepiej przeprowadzić odtruwanie pod okiem lekarzy specjalistów. 

Kiedy wskazane jest odtruwanie alkoholowe?

Istnieje kilka sytuacji, w których zaleca się przeprowadzenie odtruwania alkoholowego, a są to przede wszystkim:

 • chęć lub konieczność przerwania ciągu alkoholowego u osoby uzależnionej od alkoholu;, a tym samym wypłukanie z jej ciała toksyn alkoholowych;
 • uzupełnienie wypłukanych przez alkohol substancji mineralnych, wody oraz elektrolitów;
 • połączenie alkoholu z lekami lub narkotykami, które wywołuje niespodziewane skutki i konieczne jest szybkie odtrucie;
 • jednorazowe zatrucie alkoholem, które pojawiło się wskutek nadmiernego spożycia alkoholu przeważnie w trakcie imprezy;
 • chęć zniwelowania nieprzyjemnych objawów kaca.

Zatrucie alkoholowe – objawy

Zatrucie alkoholowe to stan wywołany nagromadzeniem się toksyn alkoholowych w ciele człowieka. Każda z osób ma inną tolerancję na alkohol, wystąpienie zatrucia zależy też od wielu czynników, takich jak waga, wiek, stan zdrowia, płeć oraz rodzaj i jakość wypijanego alkoholu. Jednak u większości z nich objawy, które pojawiają się w przypadku zatrucia wyglądają podobnie. Są to między innymi:

 • luki w pamięci potocznie nazywane „urwanym filmem”,
 • kłopoty z równowagą oraz zaburzenia mowy;
 • hipotermia czyli wychłodzenie organizmu;
 • padaczka alkoholowa;
 • trudności z oddychaniem;
 • utrata przytomności;
 • brak kontroli nad swoimi potrzebami fizjologicznymi;
 • obniżenie nastroju lub nadpobudliwość oraz agresja.

W skrajnych przypadkach zatrucie alkoholowe może doprowadzić nawet do zgonu osoby, która przesadziła z napojami wyskokowymi.

Ile trwa odtruwanie alkoholowe?

Długość odtruwania alkoholowego zależna jest przede wszystkim od stanu zdrowia pacjenta oraz od poziomu jego zatrucia toksynami alkoholowymi. W przypadku lekkiego uzależnienia lub jednorazowego zatrucia alkoholem przez osobę nieuzależnioną wystarcza odtruwanie w postaci jednej kroplówki dożylnej, a cały zabieg trwa maksymalnie 3 godziny, po których pacjent może udać się do domu, jeśli dobrze się czuje. Jednak w przypadku poważnych zatruć toksynami wywołanych silnym uzależnieniem od alkoholu odtruwanie trwa zdecydowanie dłużej i najlepiejby pacjent pozostał pod stałą opieką lekarską na początku procesu.

Oczywiście, by organizm w pełni się zregenerował po zabiegu oraz wypłukiwaniu toksyn potrzeba przeważnie kilku dni, jednak efekty odtruwania alkoholowego odczuwalne są niemal natychmiast po jego rozpoczęciu. 

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Po wstępnej diagnozie pacjenta, która pozwala ustalić jego stan zdrowia oraz stopień uzależnienia od alkoholu, lekarz specjalista dobiera odpowiednią ilość oraz skład kroplówek, które zostaną podane pacjentowi dożylnie. Podanie dożylnie pozwala na szybsze wchłonięcie się substancji odżywczych, które znajdują się w kroplówkach. W ich składzie znaleźć można przede wszystkim:

 • sól fizjologiczną oraz glukozę;
 • witaminy z grupy B oraz witaminę C;
 • najważniejsze minerały i witaminy;
 • elektrolity;
 • koenzym Q10.

Gdy zajdzie taka konieczność, pacjentowi podawane są również leki wspomagające, które zniwelują objawy zespołu alkoholowego. Są to leki przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe, nasenne czy uspokajające. 

Czy alkoholizm można wyleczyć samemu?

Wiele osób, które borykają się z uzależnieniem od alkoholu z różnych względów nie chce podjąć się profesjonalnego leczenia alkoholizmu z lekarzami specjalistami i terapeutami. Niestety, alkoholizm jest na tyle skomplikowanym i poważnym schorzeniem, że próby samodzielnego leczenia się nigdy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Co więcej, nieumiejętne próby leczenia swojego uzależniania mogą być nawet zagrożenie dla zdrowia oraz życia osoby uzależnionej! Dlatego tak ważne jest to, by leczenie przebiegało pod opieką doświadczonych lekarzy i psychoterapeutów, którzy wiedzą jak skutecznie pomóc choremu.

Szukasz odtrucia alkoholowego w Krakowie? Zaufaj najlepszym!

Odtrucie alkoholowe Kraków ma postać kroplówek podawanych dożylnie, a więc wymaga wkłucia, czyli przerwania ciągłości skóry. Takie działanie muszą zostać przeprowadzone w sterylnych warunkach, by mieć pewność, że nie wda się żadne zakażenie. Nasz gabinet https://odtruwaniekrakow.pl/ znajdujący się w Krakowie to profesjonalnie wyposażone miejsce, w którym duży nacisk kładziemy na czystość i dezynfekcję. Zaufało nam już wiele osób, które po zakończonym odtruwaniu skutecznie wyleczyły się z choroby alkoholowej!

Nasz gabinet stawia na przyjazną atmosferę, empatię oraz dyskrecję, dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w przypadku odtruwania, skontaktuj się z nami, pomożemy Ci podjąć decyzję i rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Czy odtruwanie poalkoholowe jest bezpieczne?

Odtruwanie alkoholowe przeprowadzone w specjalistycznym gabinecie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia oraz życia osoby uzależnionej od alkoholu czy osoby jednorazowo zatrutej toksynami alkoholowymi. Stan zatrucia toksynami alkoholowymi z powodu uzależnienia jest na tyle poważny, że należy kontrolować podstawowe funkcje życiowe pacjenta, by w razie potrzeby odpowiednio zareagować. Również w przypadku przerwania ciągu alkoholowego, u pacjenta najprawdopodobniej wystąpią objawy AZA, które lekarze w łatwy sposób usuną poprzez odpowiednie podanie leków, co będzie niemożliwe w przypadku odtruwania domowymi metodami.

Niestety, wśród społeczeństwa krąży wiele mitów, które podają, że odtruwanie można przeprowadzić domowymi sposobami. O ile w przypadku zwykłego kaca, picie dużej ilości wody z cytryną, zjedzenie czegoś tłustego lub wypijanie soków warzywnych może pomóc, to w przypadku uzależnienia od alkoholu nie przyniesie to żadnych korzyści. Samodzielne przerwanie długiego ciągu alkoholowego może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu osoby uzależnionej od alkoholu, dlatego detoks należy przeprowadzić tylko w profesjonalnie przygotowanej do tego placówce. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk