przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Odtrucie Alkoholowe Warszawa – wpływ na ciało ludzkie

Odtrucie Alkoholowe Warszawa – wpływ na ciało ludzkie

Alkoholizm znany jest również pod innymi nazwami, takimi jak np. choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, toksykomania alkoholowa. Uproszczając jest to pojęcie szerokie określające jakiekolwiek picie alkoholu w nadmiarze, które niekontrolowane wywołuje szereg problemów zdrowotnych, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym.

Ludzie przyzwyczaili się do uznawania skutków picia za przemijające, mało kto wykazuje zainteresowanie problemem. Prawda jest jednak taka, że ciało ludzkie nie zawsze radzi sobie z metabolizowaniem substancji alkoholowej, tym bardziej, że proces usuwania toksyn z organizmu jest procesem czasochłonnym. Wpływ alkoholu na ciało ludzkie zawsze dotyczy negatywnych objawów, a powstałe złe samopoczucie jest skutkiem upośledzenia pracy wielu wewnętrznych układów oraz narządów.

Jak rozpocząć walkę z nałogiem?

Pierwszym krokiem alkoholika ku zmianie życia na lepsze jest poddanie się procesowi odtruwania alkoholowego. W ten sposób przygotowany organizm ma możliwość usunąć resztki zalegających toksyn w organizmie, przygotowując się do kolejnych, nowych oddziaływań terapeutycznych. Proces odtruwania oferują ośrodki leczenia uzależnień, poszczególne oddziały szpitalne, a także prywatne gabinety stworzone z myślą o niesieniu pomocy innym ludziom. Przykładem takiego miejsca jest gabinet w Warszawie: https://odtruwaniewarszawa.pl/. Należy jednak podkreślić, że czas odtruwania uzależniony jest od stanu, w jakim obecnie znajduje się dana osoba. Im bardziej zaawansowana choroba alkoholowa, tym odtruwanie wydłuża się.

Zatrucie alkoholowe – objawy oraz formy leczenia

W naszym gabinecie mieszczącym się w Warszawie jedną z usług jest oferta oddziaływań z zakresu odtrucia alkoholowego, inaczej nazywanego detoksem. Jesteśmy profesjonalnym miejscem, zatrudniającym jedynie najwyższej klasy specjalistów, którzy skoncentrowani są na poprawianie ogólnego stanu organizmu, wycieńczonego przez destrukcyjne działanie alkoholu. U wszystkich naszych Pacjentów obserwujemy szybki powrót sił witalnych, redukcję męczących objawów spowodowanych alkoholem, a także poprawę stanu psychicznego. W ten sposób organizm osiąga homeostazę, człowiek wycisza się, zniwelowane zostają ewentualne lęki, a także poprawie ulega nastrój oraz emocje.

Odtruwanie alkoholowe przynosi wiele korzyści, w tym np.:

 • Zmianie ulega ciśnienie krwi. Posklejane ze sobą czerwone krwinki poprzez działanie alkoholu powracają do normalnego stanu, pomagając w ustabilizowaniu ciśnienia,
 • Usuwane z moczem zostają uszkodzone komórki mózgowe, które giną tysiącami po wypiciu 100g mocnego alkoholu,
 • Odbudowana zostaje ściana podrażnionego żołądka, który rozpoczyna proces samotrawienia po każdorazowym spożyciu alkoholu,
 • Normalizowanie pracy jelit, które narażone są na pękanie naczyń krwionośnych, spowodowane destrukcyjnym działaniem alkoholu,
 • Normalizowanie pracy serca, zaburzonej przez tymczasowe zmiany w strukturze krwi oraz skoki ciśnienia,
 • Normalizowanie pracy trzustki, której enzymy pracują nieprawidłowo.

Leczenie uzależnień od alkoholu w Warszawie

Ciężko mówić o dobrym samopoczuciu w momencie odczuwania negatywnych objawów nadmiernej konsumpcji alkoholu, wymienionych powyżej. Upijanie się prowadzi do zatrucia alkoholowego. Aby odwrócić ten proces, odzyskać stosunkowo dobrą kondycję, umożliwiającą względne poprawne codzienne funkcjonowanie warto rozważyć przejście przez odtrucie alkoholowe, dostępne m.in. w Warszawie https://odtruwaniewarszawa.pl/.

W czym pomaga odtruwanie alkoholowe

Odtruwanie alkoholowe przeprowadza się głównie w celu usunięcia wszelkich psychicznych i fizycznych dolegliwości, które związane są z długotrwałym nadużywaniem alkoholu. Dodatkowo odtrucie alkoholowe usuwa także objawy zespołu abstynencyjnego, takie jak:

 • Kołatanie serca,
 • Wymioty,
 • Nudności,
 • Drżenia części ciała i drgawek padaczkowych,
 • Nadmierna potliwość,
 • Wycieńczenie organizmu, zmęczenie, silne osłabienie, niezdolność do wysiłku,
 • Objawy na tle psychicznym, takie jak lęki, stany depresyjne, psychozy, majaczenie.

Za pomocą odtruwania alkoholowego wymienione powyżej objawy redukowane są do minimum. W ten sposób dana osoba szybciej odczuwa ulgę oraz poprawę samopoczucia, co znacznie ułatwia wychodzenie z nałogu alkoholowego.

Długotrwałe spożywanie alkoholu zaburza gospodarkę wodno-elektrolitową. Spada poziom jonów potasu, magnezu i sodu. Za pomocą odtruwania alkoholowego przywraca się optymalny poziom wymienionych substancji, dzięki czemu organizm człowieka zaczyna funkcjonować poprawnie. Łagodzone są w ten sposób fizyczne objawy zatrucia alkoholowego.

Odtrucie alkoholowe w specjalistycznej placówce

W naszym gabinecie usługa odtruwania alkoholowego skierowana jest nie tylko do osób, które borykają się z zespołem abstynencyjnym po dłuższym nadmiernym piciu alkoholu, czy też takich, których uzależnienie popycha w ciągi alkoholowe, ale także do osób, które jednorazowo spożyły zbyt dużą ilość napojów procentowych, u których pojawił się syndrom dnia poprzedniego, popularnie zwanego kacem.

Odtrucie alkoholowe przeprowadzamy wykorzystując takie substancje jak: ornitynę, witaminę C, czy też antyoksydanty, np. glutiation. W przypadku zaobserwowania takiej potrzeby u danego Pacjenta, proces ten wspieramy farmakologią, np. lekami uspokajającymi, a także proponujemy zastosowanie wszywki Esperal. Dalsze działania w tym aspekcie pozostawiane są do indywidualnego rozważenia przez daną osobę.

Czym jest odtruwanie alkoholowe

Odtruwanie alkoholowe jest procedurą medyczną, której głównym celem jest usuwanie z ciała człowieka pozostałości alkoholu oraz produktów jego metabolizowania (toksyn), a także udzielenie pomocy medycznej w momencie zaobserwowania dolegliwości wywołanych poprzez odstawienie alkoholu, do obecności którego ciało danej osoby było przyzwyczajone. Tym samym należy podkreślić, że proces detoksykacji nie jest sposobem leczenia choroby alkoholowej, a jedynie elementem kompleksowych działań leczniczych wobec danego alkoholika. Dodatkowo przyjmuje się, że odbycie procesu odtruwania alkoholowego jest koniecznym wstępem do terapii, ponieważ wobec powszechnie obowiązujących zasad, terapia i leczenie uzależnienia dostępne jest jedynie dla osób całkowicie trzeźwych.

Mimo, iż pojęcie odtruwanie alkoholowe oraz detoksykacja stosowane są wymiennie jako synonimy, istnieje pewne rozróżnienie tych pojęć. Lekkie zatrucie alkoholowe można leczyć w domu z pomocą specjalistów, przy czym cięższe przypadki kierowane są na leczenie szpitalne, gdzie dany Pacjent poddawany jest detoksykacji. Przy lekkim zatruciu spowodowanym alkoholem, u większości przypadków pojawiają się wymioty, nudności, biegunka, a także ogólne osłabienie i spadek koncentracji. Może pojawić się również ból głowy oraz mięśni. Ze względu na chwilowe występowanie wymienionych objawów, odtrucie alkoholowe nie jest aż tak bardzo skomplikowane i długotrwałe, może być ono wykonywane w domu. Jednak cięższe przypadki są bardziej skomplikowane medycznie i dla dobra Pacjenta oraz zapewnienia bezpieczeństwa przeprowadza się je w specjalistycznym miejscu.

Odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu

Nasi medycy są gotowi pomóc Państwu w warunkach domowych. Wystarczy zadzwonić, aby uzyskać kroplówkę zawierającą sól fizjologiczną, glukozę, a także inne substancje, umożliwiające osiągnięcie równowagi wodno-elektrolitowej.

Oczywiście jest to wydatek rzędu kilkuset złotych, jednak warto zainwestować w swoje dobre samopoczucie oraz pomóc swojemu ciału usunąć trujące toksyny.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk