przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Odtruwanie alkoholowe – co to jest i dlaczego warto skorzystać?

Odtruwanie alkoholowe – co to jest i dlaczego warto skorzystać?

Osoby uzależnione od alkoholu na co dzień odczuwają szereg nieprzyjemnych konsekwencji, zarówno na gruncie życia prywatnego, społecznego, zawodowego, ekonomicznego, a także borykają się z licznymi schorzeniami, które mają swoje korzenie w stale pogłębiającej się chorobie alkoholowej. Ze względu na fakt, iż jednym z podstawowych problemów alkoholizmu jest to, iż przez długi czas alkoholik nie zdaje sobie sprawy z własnych słabości, wypiera je i próbuje okłamać zarówno siebie jak i najbliższych, warunkuje to bagatelizowanie wszelkich sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności choroby alkoholowej. Tym samym każdego dnia nałóg zbiera potężne żniwo całkowitej dewastacji. Alkoholik zaczyna tracić kontrolę nad sobą i swoim życiem, skupiając się jedynie na pozyskiwaniu kolejnych dawek szkodliwego napoju, który przyczynia się do gromadzenia się toksyn w ciele takiej osoby. Na szczęście współczesna medycyna ma na to rozwiązanie – w przypadku psychiki daje liczne metody psychoterapii. Natomiast w przypadku ciała oferuje między innymi odtruwanie alkoholowe, dzięki któremu można pozbyć się szkodliwych pozostałości alkoholowych. Warto poszukać takiego gabinetu, który zapewnia profesjonalną opiekę doświadczonych medyków, którzy za pomocą swoich kompetencji będą wstanie podjąć stosowne działania dostosowane do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Odtruwanie alkoholowe to dopiero początek drogi życia w zgodzie z abstynencją, ponieważ niweluje ono skutki zatruć alkoholowych, kaca, zespołu abstynencyjnego, a także przerywa ciągi alkoholowe. Tym samym przygotowuje ono organizm pod kątem biologicznym do dalszych oddziaływań leczniczo-terapeutycznych.

Jeżeli potrzebujesz skorzystać z odtrucia alkoholowego, a zamieszkujesz okolice Łodzi, wejdź na stronę https://odtruwanielodz.com/ gdzie znajdziesz dane kontaktowe oraz dokładną lokalizację polecanego gabinetu w województwie łódzkim. Jeżeli z pewnych względów nie jesteś w stanie przybyć na miejsce samodzielnie, pamiętaj, że możesz skorzystać z możliwości dojazdu naszych specjalistów do pacjenta.

Nieoceniona pomoc medyków

W niemalże każdym przypadku choroby alkoholowej, specjaliści udzielający pomocy w formie detoksykacji w sposób zbawienny wpływają na pacjenta. Po pierwsze: w dość krótkim czasie znacząco poprawiają samopoczucie i kondycję wycieńczonego działaniem alkoholu organizmu, który wykazuje niedobory mikro i makroelementów, odwodnienie oraz brak odpowiedniej ilości elektrolitów. W ten sposób wszelkie napięcia, dyskomfort i bóle ustępują. Po drugie: znane są historie osób, którym odtrucie uratowało nawet zdrowie i życie. Z tego powodu tak istotne jest, aby zadbać o obecność wykwalifikowanego i doświadczonego medyka, który umiejętnie będzie sterować całym procesem odtruwania zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, a w razie potrzeby będzie potrafić dostosować się do zaistniałej sytuacji odpowiednio reagując, profesjonalnie przeprowadzając pacjenta przez całą procedurę.

Dodatkowo każdy fachowiec w dziedzinie odtruwania przeprowadzi wywiad medyczny z pacjentem, dzięki czemu zdiagnozuje etap uzależnienia danej osoby, a także będzie w stanie przewidzieć potencjalny przebieg całej procedury, stopień wyniszczenia organizmu, a także na bazie zebranych informacji dostosuje skład podawanej kroplówki podczas odtruwania indywidualnie pod potrzeby pacjenta. Jest to o tyle istotne, że w ten sposób proces detoksykacji jest bezpieczny, skuteczny i odpowiada wymaganiom organizmu danej osoby. Każdy medyk zadaniowo podchodzący do konkretnego przypadku będzie mieć na celu uniknięcia wyrządzenia krzywdy swojemu klientowi zbyt wysoką dawką leków uspokajających, minerałów, witamin oraz elektrolitów. Z kolei zbyt mała dawka podana danej osobie będzie nieskuteczna. Warto mieć na uwadze, że każdy człowiek jest inny i każde uzależnienie jest na nieco innym poziomie – tym samym , to co dla jednego człowieka będzie wystarczające, drugiemu może zaszkodzić lub w ogóle nie przyniesie żadnych skutków.

Proces odtruwania alkoholowego

Ilu pacjentów, tyle scenariuszy tego, co może się wydarzyć. Wszystko uzależnione jest od stopnia uzależnienia i wyniszczenia organizmu w danym przypadku. Bardzo często na detoks zgłaszają się osoby, które w nadmiernych ilościach konsumowały alkohol i nie radzą sobie z pojawiającymi się objawami kaca lub zatrucia alkoholowego w postaci biegunki, wymiotów, problemów ze snem, drżeniem mięśni, bólem głowy, czy też odczuwanego dyskomfortu psychicznego, takiego jak stany lękowe. W takim przypadku nad pacjentem powinna czuwać osoba, która otoczy go odpowiednią opieką.

Cechy odtruwania alkoholowego w Łodzi

Odtruwanie alkoholowe przeprowadzane na terenie miasta Łodzi zawsze odbywa się pod opieką specjalistów, którzy dbają o każdy szczegół tego procesu – zaczynając od bezpieczeństwa, aż po komfort pacjenta. Są to osoby wysoko wykwalifikowane z wieloletnim doświadczeniem, które doskonale radzą sobie w każdej możliwej sytuacji, jaka może pojawić się podczas odtrucia.

Odtrucie alkoholowe w aspekcie medycznym

Celem odtrucia jest całkowite usunięcie wszelkich szkodliwych substancji z krwioobiegu. Odtrucie alkoholowe umożliwia uniknięcie objawów zespołu abstynencyjnego. Regeneruje całe ciało człowieka, szczególnie korzystnie wpływa na wątrobę, a także układ nerwowy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, podczas detoksu lekarz może zlecić podanie poszczególnych leków, aby np. zminimalizować uczucie lęku, pomóc w zrelaksowaniu się, uspokoić pacjenta. Podczas odtrucia danej osobie podłącza się kroplówkę w celu wprowadzenia dożylnego indywidualnie dobranej mieszanki witamin, minerałów, elektrolitów i ewentualnych leków rozpuszczonych w soli fizjologicznej. Kroplówka, ze względu na swoją wysoką biodostępność, jest znacznie bardziej skuteczna niż środki doustne. Jest to spowodowane tym, że wymienione wyżej substancje podawane są prosto do krwioobiegu. W ten sposób dana osoba, która w nadmierny sposób korzystała z napojów alkoholowych odczuwa efekty, już podczas dokonywania wlewu, ponieważ wchłanianie nie jest ograniczone przez działanie układu pokarmowego.

Należy jednak podkreślić, że reakcja na odtrucie uzależniona jest od różnych czynników, do których zalicza się wiek, płeć, a także etap rozwoju choroby alkoholowej.

Odtrucie alkoholowe powinno być traktowane jako wstęp do dalszych działań terapeutycznych uzależnień. Przygotowuje ono ciało człowieka usuwając z niego resztę toksyn i pozostałości metabolicznych alkoholu, przez co pacjent odczuwa ulgę ze względu na procesy regeneracyjne, które umożliwiają mu normalne funkcjonowanie i dobre samopoczucie. Dużym atutem odtruwania jest również fakt, iż dzięki niemu człowiek pozbywa się przymusu i ciągłej potrzeby picia alkoholu.

Szukasz odtrucia alkoholowego w Łodzi? Zaufaj najlepszym!

Ze względu na ryzyko zakażenia drobnoustrojami lub uszkodzenia naczyń krwionośnych, wkłucie przy podawaniu wenflonu powinno być wykonywane jedynie przez medyków. Warto więc szukać takich, miejsc, gdzie będzie pełna gwarancja znajdowania się pod opieką lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk