przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Odżywki medyczne – doustne suplementy pokarmowe dla chorych i niedożywionych

Odżywki medyczne – doustne suplementy pokarmowe dla chorych i niedożywionych

Słowo „odżywka” najczęściej kojarzy się z kosmetykami, a „suplement” z witaminami w postaci kapsułek. Tymczasem odżywki medyczne, czyli suplementy pokarmowe nie należą do żadnej z tych grup. Dowiedz się, czym jest żywienie medyczne i dlaczego jest tak przydatne dla osób chorych.

Żywienie medyczne – co to są odżywki medyczne?

Odżywki medyczne, inaczej nazywane suplementami pokarmowymi to preparaty pozwalające na uzupełnienie diety w witaminy, minerały i składniki odżywcze, gdy nie ma możliwości dostarczenia ich ze zwykłym pożywieniem. Innymi słowy, są to wysokoenergetyczne preparaty, których celem jest zniwelowanie niedoborów prowadzących do niedożywienia, a w konsekwencji, stanów chorobowych w organizmie.

Dla kogo przeznaczone są odżywki medyczne?

Odżywki medyczne to produkty, które mają zastosowanie zarówno jako uzupełnienie diety osób przewlekle chorych, jak i będących w trakcie intensywnej terapii czy w okresie rekonwalescencji pooperacyjnej. Żywność medyczna doskonale sprawdza się również w diecie seniorów, którzy często cierpią na zaburzenia łaknienia, a nawet dzieci, jeśli zachodzi taka konieczność.

Rynek preparatów odżywczych jest bardzo szeroki – produkty te dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjentów onkologicznych, mających problemy neurologiczne, seniorów. Istnieje cała grupa preparatów przeznaczona dla osób przygotowujących się do poważnych zabiegów medycznych czy niedożywionych ze względu na inne przyczyny (stres, depresja, nadmierny wysiłek organizmu, długotrwale stosowana uboga w składniki odżywcze dieta).

Poznaj polecane przez ekspertów odżywki medyczne: MojFresubin.pl

Dlaczego warto stosować odżywki medyczne?

Zdaniem ekspertów, suplementy pokarmowe są wręcz kluczowe do uzyskania efektów terapii przy ciężkich chorobach, których podłożem lub konsekwencją jest niedożywienie. Większość intensywnych terapii, takich jak leczenie onkologiczne, wymaga stosowania optymalnej diety celem wzmocnienia kondycji organizmu. Niedożywienie prowadzi do pogorszenia stanu pacjenta, jak również znacznie cięższego doświadczania skutków ubocznych np. chemioterapii. Konsekwencją może być konieczność zaprzestania leczenia. Jak zauważają lekarze, w niektórych przypadkach odżywki medyczne są jedynym ratunkiem dla życia pacjenta – gdy nowotwór lub stan układu pokarmowego utrudniają spożywanie zwykłych posiłków.

W jakiej formie dostępne są suplementy pokarmowe?

Doustne odżywki medyczne występują w trzech formach: proszku, deseru lub w formie płynnej. Preparaty te są łatwo przyswajalne, a ze względu na niewielką objętość – łatwe do spożycia nawet przez osoby ciężko chore.

Bez wątpienia odżywki medyczne są ważnym elementem terapii pacjentów, u których występuje ryzyko niedożywienia. Są wygodne w stosowaniu, bezpieczne i skuteczne.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk