Na dokumentacji medycznej zyskają zwłaszcza takie elementy, jak rejestracja pacjentów – więcej pisze o tym https://georg.com.pl/oferta/erejestracja/, archiwizowanie dokumentów, czy w końcu wizyty – zarówno te w gabinetach, składane przez pacjentów, jak i domowe.
Jakie są najważniejsze zalety oprogramowania dla przychodni i jakie korzyści daje ono pracownikom sektora medycznego oraz pacjentom?
1. Najważniejsze zalety oprogramowania dla przychodni
Najbardziej istotną zaletą dobrego oprogramowania medycznego jest łatwość jego obsługi. Nowoczesne systemy są intuicyjne, a poznanie wszystkich funkcji zajmuje pracownikom dosłownie kilka chwil. Oczywiście, pisząc o oprogramowaniu nie można zapominać też o pacjentach. Dzięki temu udogodnieniu mogą oni samodzielnie umawiać wizyty bez konieczności organizowania często kłopotliwych wypraw do przychodni.
Oprogramowanie zapewnia też wysoką ochronę dokumentacji medycznej i danych wrażliwych, całkowicie spełniającą wymogi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Jednak do najważniejszych zalet tego rozwiązania zaliczają się:
- Sprawniejsza praca placówki medycznej – wszystko dzięki ograniczeniu liczby wizyt pacjentów, ilości telefonów, a także dokumentów papierowych. Dzięki oprogramowaniu wszystkie ważne informacje są dostępne od ręki – zarówno dla personelu, jak i pacjentów. Lekarze i pielęgniarki nie muszą już krążyć między gabinetem, archiwum, a domem pacjenta ze stosem teczek, a pacjent ma pełny dostęp do swojej dokumentacji medycznej.
- Personel i pacjent mają także wgląd do terminów wizyt oraz możliwość wydrukowania ich.
- Łatwy dostęp do plików (dodatkowo uproszczony przez specjalnie zaprojektowaną wyszukiwarkę) przekłada się na efektywniejszą pracę personelu medycznego, a tym samym oszczędność czasu i poprawę komfortu pracy.
- To pociąga za sobą znaczne zmniejszenie kosztów związanych z administracją placówki medycznej.
Ostatnią zaletą oprogramowania, ale wcale nie najmniej ważną, jest wpływ, jaki cyfryzacja danych ma na postrzeganie placówki. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i udogodnieniom będzie się ona kojarzyła pacjentom z miejscem nowoczesnym i przyjaznym.
1. Jakie oprogramowanie wybrać?
Prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na oprogramowanie mMedica, jest to, że można całkowicie dopasować je do wymogów konkretnej placówki medycznej. To sprawia, że program świetnie spisze się i w prywatnym gabinecie, jak i w szpitalu oraz przychodni.
Oprogramowanie mMedica składa się z trzech modułów, E-Replikacja, E-Archiwum i E-Rejestracja. E-Replikacja i E-Rejestracja umożliwiają przechowywanie dokumentów i sprawiają, że dostęp do nich jest ułatwiony. Nawet w przypadku awarii serwera. Jednak najważniejszym modułem z punktu widzenia pacjentów jest E-Rejestracja.
1. E-Rejestracja – jak działa?
E-Rejestracja to wygodne narzędzie, które znacznie ułatwia komunikację pomiędzy pacjentem a placówką medyczną, a przy okazji sprawia, że praca gabinetów, przychodni i szpitali staje się znacznie prostsza. Przede wszystkim, moduł E-Rejestracja pozwala na umawianie wizyt i ich zarządzanie, zarówno pacjentom, jak i lekarzom – bez czekania godzinami przy telefonie i stania w kolejkach. Stosowanie E-Rejestracji dodatkowo usprawnia to, że z modułu można korzystać zarówno z komputera, jak i z urządzeń mobilnych.
Przy pomocy E-Rejestracji pacjent nie tylko będzie mógł samodzielnie umówić lub odwołać wizytę, ale również zapoznać się z wynikami badań, a także pobrać dokumenty dotyczące jego stanu zdrowia na telefon lub tablet. Dla placówki medycznej oznacza to mniej pracy związanej z tak zwaną „papierkową robotą”!
Podsumowując, na wyborze oprogramowania mMedica zyska placówka, pracownicy oraz pacjenci. Jest to najlepsze rozwiązanie dla praktycznie wszystkich rodzajów placówek medycznych – zarówno dużej przychodni, jak i prywatnego gabinetu. Oprogramowanie mMedica znacznie ułatwia korzystanie z usług lekarskich, a także jest całkowicie przyjazne użytkownikowi – niezależnie od tego, czy jest nim pracownik medyczny, czy pacjent.