Ortodoncja Kraków to dziedzina stomatologii, skupiona przede wszystkim na leczeniu wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Ponadto, zajmuje się ona również korygowaniem wszelkich nieprawidłowości zębowych.

Ortodoncja Kraków to dziedzina stomatologii, skupiona przede wszystkim na leczeniu wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Ponadto, zajmuje się ona również korygowaniem wszelkich nieprawidłowości zębowych. Każdy z nas chce mieć piękne oraz zdrowe zęby. Prawidłowy zgryz nie tylko wygląda bardziej estetycznie, ale przede wszystkim jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Ortodoncja Kraków – kilka kroków dzieli Cię od pięknego uśmiechu

Wiele nieprzyjemnych dolegliwości, może mieć swoje pochodzenie w krzywo oraz źle umiejscowionych zębach – mogą one obciążać mięśnie żwacze, powodować bóle głowy, zespół stawu skroniowo-żuchwowego, bóle szyi, barków i pleców. Dzięki ortodoncji możliwe jest skorygowanie zgryzu, który w następstwie znacznie poprawić może nasz wygląd oraz stan jamy ustnej. Ważne jest, aby zadbać o prawidłowy zgryz już od najmłodszych lat. Jednak nie oznacza to, iż zajmujemy się leczeniem ortodontycznym wyłącznie u dzieci. Ortodoncja Kraków to kompleksowa opieka zarówno u młodszych dzieci, jak i również młodzieży oraz dorosłych. Jednak wczesne rozpoznanie wszelkich wad oraz złych nawyków – które z wiekiem mogą się pogłębiać – skutecznie zapobiec może nieprawidłowemu zgryzowi w przyszłości.

Sam pacjent nie zawsze jest w stanie zdiagnozować, czy leczenie ortodontyczne może przynieść mu korzyści, jakich oczekuje. Dodatkowo, bardzo często może mu się wydawać, iż nie potrzebuje żadnych zabiegów z tym związanych. Przede wszystkim należy udać się do specjalisty, który określi czy należy podjąć konkretne działania w kierunku skorygowania zgryzu. Jeżeli wszelkie przesłanki – wywiad medyczny, badanie stomatologiczne, zdjęcie rentgenowskie czy odcisk gipsowy – skłaniać będą do rozpoczęcia leczenia, polegać ono będzie na założeniu aparatu stałego. Chociaż wydawać by się mogło, że leczenie takie należy do inwazyjnej ingerencji w jamę ustną, prawidłowo przeprowadzone zakończy się zdrowym oraz prostym zgryzem. Podczas terapii, zęby zmieniają swoje położenie, dostosowując się do siebie. Nie tylko zmienić może się nasz wygląd zewnętrzny oraz uśmiech, ale również znacznie poprawi się nasza codzienna higiena oraz funkcja żucia.

Leczenie ortodontyczne to zabieg wymagający dłuższego czasu, który zależny jest od stopnia pogłębienia wady. Na początkowym etapie – konsultacji ortodontycznej – ortodonta wytłumaczy jaki przebieg będzie miał proces leczenia oraz na czym będzie ono dokładnie skupione. Każdy pacjent to indywidualny przypadek, dlatego też odpowiednie dostosowanie leczenia do warunków zgryzowych danej osoby jest niezbędne.

Sprawdź także artykuł Szczoteczka soniczna – 2 powody, dla których warto jej używać

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk