przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Ortodoncja – pozbądź się wad zgryzu i zyskaj piękny uśmiech

Ortodoncja – pozbądź się wad zgryzu i zyskaj piękny uśmiech

Wady zgryzu mają niekorzystny wpływ na wiele aspektów naszego życia. Podnoszą ryzyko rozwoju próchnicy, powodują dyskomfort podczas jedzenia i odbierają nam pewność siebie. Na szczęście możemy to zmienić! Z pomocą przychodzi współczesna ortodoncja, dzięki której każdy może się cieszyć zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem.

Leczenie ortodontyczne polega na korygowaniu ustawienia zębów i eliminacji problemów zgryzowych. W tym celu ortodonta korzysta z szerokiego wachlarza narzędzi, których dobór dostosowuje do wieku pacjenta, jego potrzeb, jak również możliwości. Co może Ci zaproponować w tym zakresie gabinet stomatologiczny Orzeł Dental Care w Radomiu?

Dlaczego warto się zdecydować na leczenie ortodontyczne?

Wiele osób postrzega leczenie ortodontyczne w kategoriach poprawy estetyki twarzy i uśmiechu. Faktycznie, odpowiednie ustawienie zębów wpływa na poprawę estetyki twarzy i sprawia, że częściej i chętniej się uśmiechamy. Jednak na tym zalety leczenia ortodontycznego się nie kończą.

Dzięki osiągnięciom współczesnej ortodoncji:

  • niwelujemy nieprawidłowości w zakresie ustawienia zębów, co skutkuje poprawą ich kondycji i ułatwia prawidłową higienę jamy ustnej,
  • eliminujemy wady zgryzu, które skutkują nierównomiernym ścieraniem się zębów i mogą się przyczynić do ich przedwczesnej utraty,
  • poprawiamy komfort jedzenia,
  • poprawiamy samopoczucie pacjentów, którzy dotychczas wstydzili się swoich zębów i w rezultacie unikali kontaktów społecznych.

Aparat ortodontyczny: z jakich narzędzi korzystamy w Orzeł Dental Care?

W gabinecie Orzeł Dental Care korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych systemów korekcji ustawienia zębów i leczenia wad zgryzu, takich jak aparaty stałe, aparaty Invisalign i aparaty Damon. Czym różnią się od siebie te systemy?

Aparaty stałe

Aparat ortodontyczny stały jest jednym z najdłużej funkcjonujących na rynku systemów korekcji wad zgryzu. Aparat składa się z drobnych elementów wykonanych ze stali nierdzewnej (tzw. zamków), które mocuje się do powierzchni licowej zębów oraz drutu (tzw. łuku ortodontycznego), który wymusza ruch zębów.

Aparaty Invisalign

System Invisaling jest obecnie uznawany za najbardziej komfortowy dla pacjenta. Bazuje na przezroczystych nakładkach na zęby, które można samodzielnie zdejmować. Nakładki są dyskretne i wygodne, a możliwość ich zdejmowania ułatwia utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Aparaty Damon

Aparat Damon różni się od tradycyjnego aparatu stałego brakiem ligatur, czyli gumek, które odpowiadają za połączenie łuku ortodontycznego z zamkami. Ligatury mogą powodować dyskomfort i być źródłem dolegliwości bólowych. Dlatego też aparaty Damon są uważane za bardziej komfortowe. Ich wybór wiąże się również z mniejszą liczbą wizyt kontrolnych.

Wybór aparatu ortodontycznego uzależniamy do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, każdorazowo rekomendując rozwiązanie, które będzie najbardziej korzystne. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Zachęcamy również do odbycia konsultacji z naszym ortodontą, który przedstawi plan i koszt leczenia.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk