przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Ostateczne rozwiązanie problemu uzależnienia – czy istnieje wszywka narkotykowa?

Ostateczne rozwiązanie problemu uzależnienia – czy istnieje wszywka narkotykowa?

Często słyszy się, że niektórzy alkoholicy wyszli z nałogu, ponieważ się „zaszyli”. Oznacza to, że rozpoczęli leczenie awersyjne. Czy wynaleziono jednak coś podobnego dla osób uzależnionych od innych substancji? Dowiedz się, czy istnieje wszywka narkotykowa!

Nie każdy, komu zdążyło się przyjąć alkohol lub substancje psychoaktywne, staje się ofiarą nałogu. Mechanizm uzależnienia jest procesem biologiczno-psychologicznym. Z używek zwykle korzysta się po to, aby osiągnąć określony skutek – chwilowe lepsze samopoczucie. Działanie wszywek uniemożliwia uzyskanie tego stanu. W wielu przypadkach jest to skuteczna metoda walki z nałogiem. Powszechnie słyszy się o skuteczności zaszycia przeciwko alkoholizmowi, ale czy istnieje wszywka narkotykowa?

Jak działają wszywki – na czym polega leczenie awersyjne?

Leczenie awersyjne ma za zadanie zniechęcić pacjenta do przyjmowania używki. Do organizmu osób uzależnionych od alkoholu często implementuje się substancję czynną – disulfiram (inaczej: esperal), która w połączeniu z alkoholem każdorazowo wywołuje wyjątkowo przykre skutki uboczne. Alkoholicy ze względu na to, że zwykle pozostają w ciągu i nie odczuwają skutków zatrucia, po zastosowaniu wszywki znów będą ich doświadczać, w znacznie gorszej formie. W skrajnych przypadkach wypicie alkoholu może skończyć się nawet śmiercią. Pacjent w obawie przed tym powstrzymuje swój nałóg.

Wiele osób zastanawia się więc, czy istnieje wszywka narkotykowa. Odpowiedź brzmi – tak! Ma inne działanie i sprawdza się także w przypadku uzależnienia od alkoholu.. Jednak w przeciwieństwie do esperalu, jest całkowicie bezpieczna!

Jak działa wszywka narkotykowa?

Wszywka narkotykowa, podobnie jak w ta alkoholowa, polega na implementacji substancji aktywnej do organizmu pacjenta. W tym przypadku jest to bloker opiatowy, czyli Naltrekson. Hamuje pozytywne skutki uboczne zażycia narkotyku, czyli euforię, odczuwanie przyjemności itp. Wtedy przyjmowanie środków psychoaktywnych przestaje mieć sens, a głód narkotykowy się zmniejsza.

Niestety, wszywka narkotykowa nie działa na wszystko. Naltrekson jest blokerem opiatowym, więc działa tylko na środki tego typu, tj.: heroinę, tramal, kodeinę, opium, metadon, fentanyl, dolargan, buprenorfinę czy oksykodon. Liczne badania wykazały jednak pewną skuteczność także w przypadku przyjmowania alkoholu (ok. 90%), a nawet amfetaminy, kokainy czy mefedronu (ok. 70-80%).

Wszywka narkotykowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Starcza na ok. 100 dni, dlatego po okresie trzech miesięcy zabieg należy powtórzyć. Implementacja odbywa się w przystosowanym gabinecie chirurgicznym i jest wykonywana przez doświadczonego lekarza. Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad medyczny, badania w celu wykluczenia przeciwskazań, a także znieczulenie miejscowe. Bloker wszczepia się pod skórę, najczęściej w okolicy podbrzusza. Procedura jest bezbolesna i nie zostawia dużego śladu.

Jak zdobyć wszywkę narkotykową?

Aby mieć pewność, że implementowana substancja jest w pełni przystosowana do stosowania, a osoba wykonująca zabieg jest wykwalifikowanym lekarzem, należy wybrać jedynie sprawdzone firmy takie jak np. Detoks Fenix. Wieloletnie doświadczenie w procedurach tego typu, sztab specjalistów oraz profesjonalne podejście do klienta są gwarantem bezpiecznej terapii. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: www.detoksfenix.pl.

Obawiasz się, że wpadniesz w uzależnienie lub już zmagasz się z tym problemem? Jeśli dotychczas zastanawiałeś się, czy istnieje wszywka narkotykowa – znasz już odpowiedź! Postaw na pewne, dyskretne i w pełni bezpieczne rozwiązanie!

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk