przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Ostroga piętowa – diagnoza i leczenie

Ostroga piętowa – diagnoza i leczenie

Większości z nas zdarza się, czasem zapomnieć o swoim zdrowiu. Najczęściej przypominamy sobie kiedy zaczynamy odczuwać silne dolegliwości bólowe.

Początkowe objawy schorzeń dotykających stóp, mogą być niewidoczne. Niekiedy dopiero dokuczliwy ból powoduje zwrócenie uwagi na powstający w nogach problem.
Pierwszym objawem pojawiającej się ostrogi piętowej jest sporadyczny ból w okolicy pięty, głównie po jej przeciążeniu. Zlokalizowany jest na podeszwie, w przyśrodkowej części pięty i bardziej przypomina kłuciem. Z czasem nasilający się aż dochodzący do pojawienia się bólu spoczynkowego. Charakterystycznym objawem jest zauważalna mniejsza ruchomość palucha w chorej stopie, względem stopy zdrowej.

Przyczyny powstawania zapalenia rozcięgna powierzchniowego

Ostroga piętowa może zaskoczyć każdego, jednak szczególnie narażone są na nią osoby intensywnie uprawiające sport, także rekreacyjnie oraz osoby posiadające pracę wykonywaną głównie w pozycji stojącej. Powstawaniu ostrogi sprzyja również nadwaga, podeszły wiek, noszenie ciasnych butów na obcasie oraz nieprawidłowo leczone kontuzje stawu skokowego i płaskostopie. Przyczyna powstawania bólu w pięcie mogą być napięcia powstające w łydce ale także, udzie, kręgosłupie i szyi.

Leczenie ostrogi piętowej.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z ostrogą jest prewencja aby zmniejszyć prawdopodobieństwo jej występowania. Dbanie o prawidłowe wysklepienie i ustawienie stopy, noszenie wygodnego obuwia, dieta i ruch zapewniające optymalną wagę ciała oraz unikanie długiego stania.
Pierwszym ćwiczeniem jakie możemy wykonywać samodzielnie w domu jest naciąganie palucha chorej stopy, automasaż piłką, masaż poprzeczny stopy, wspięcia na palce z obciążeniem.
Zabiegi wykonywane przez specjalistów to fala uderzeniowa, rolowanie rozcięgna. Kinesiotaping polegający na naklejaniu leczniczych plastrów
Odpowiednio wcześnie dobrane wkładki na ostrogi piętowe mogą pomóc skutecznie w pozbyciu się lub zmniejszeniu bólu spowodowanego powstaniem zwyrodnienia kości piętowej. Warto zaznaczyć iż w przypadku ostrogi wkładki mogą złagodzić ból i zapobiec dalszemu pogłębieniu choroby i są skuteczne przy pojawieniu się pierwszych objawów. Im dłużej zwlekamy z podjęciem leczenia tym mniejsze szanse na szybkie pozbycie się bolącego problemu. Po mimo, że nogi są dla nas tak ważne, bardzo rzadko dbamy o nie w odpowiedni sposób. Przeważnie tłumacząc się sami przed sobą, że to nic wielkiego a ból jest chwilowy i sam minie. Skutkiem bagatelizowania pierwszych objawów jest powstawanie co raz bardziej zaawansowanego stanu chorobowego, który w rezultacie uniemożliwia choremu chodzenie i normalne funkcjonowanie.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk