przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Pieluchomajtki dla dorosłych – polecane rozwiązanie na problemy urologiczne

Pieluchomajtki dla dorosłych – polecane rozwiązanie na problemy urologiczne

Pieluchomajtki dla dorosłych – polecane rozwiązanie na problemy urologiczne

Wielu dorosłych, zwłaszcza w podeszłym wieku i wymagających opieki, miewa spore problemy ze sprawnym korzystaniem z toalety. Stan taki może być przyczyną różnych chorób, demencji starczej i innych kłopotów ze sprawnym funkcjonowaniem organizmu. Bez względu na przyczynę, z owymi problemami można sobie radzić, stosując m.in. odpowiednie pieluchomajtki. Czym są konkretnie tzw. pieluchy dla dorosłych? Kiedy warto je stosować? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Czym są pieluchomajtki dla dorosłych?
  2. Kiedy stosować pieluchomajtki?
  3. Właściwe dopasowanie pieluchomajtek

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych są produktami higienicznymi specjalnego zastosowania, których zadaniem jest wchłanianie moczu, kału oraz ewentualnych innych wydzielin. Wbrew dość częstej opinii, produkty te nie wyglądają jak podpaski czy wkładki higieniczne, które są naklejane na dolną część noszonej bielizny. Pieluchomajtki są swego rodzaju bielizną. Nakłada się je w taki sposób, jak zwykłe figi czy innego typu bieliznę.

Kiedy stosować pieluchomajtki?

Kiedy warto rozpocząć stosowanie pieluchomajtek? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Dla komfortu własnego albo bliskiej osoby (w przypadku, gdy opiekujemy się np. chorym członkiem rodziny), najlepiej zacząć to robić w przypadku wystąpienia dowolnego schorzenia, które powoduje stałe albo czasowe problemy z niekontrolowanym oddawaniem moczu lub kału. Dotyczy to również pacjentów unieruchomionych, po przebytych udarach mózgu, chorujących na choroby neurologiczne, porażenie mięśniowe czy stwardnienie rozsiane. Z pampersów dla dorosłych powinny także korzystać osoby cierpiące na Alzheimera i starczą demencję, na nowotwory w zaawansowanym stadium albo inne choroby powodujące stan terminalny.

Właściwe dopasowanie pieluchomajtek

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych modeli i rozmiarów pieluchomajtek. W jaki sposób wybrać więc odpowiedni produkt? Decydując o zakupie konkretnego wyrobu, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę rozmiar oraz stopień chłonności. Jeśli chodzi o rozmiar, to powinien on być dobrze dopasowany, podobnie jak klasyczna bielizna. W przypadku zbyt dużych pieluchomajtek, mogą one spadać z ciała i tym samym nie zapewniać odpowiedniego stopnia ochrony. Z kolei zbyt ciasne pieluchomajtki mogą powodować otarcia, ucisk i także dyskomfort.

Jeśli chodzi natomiast o chłonność, to poziom ten powinien być odpowiednio dopasowany względem ilości niekontrolowanego wydalania moczu w ciągu 4 godzin. Dostępne są modele przystosowane do niewielkich ilości wydzielin (ok. 50-100 ml), jak też bardzo dużych (nawet powyżej 300 ml).

 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk