przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Pieluchy dla dorosłych – to wciąż temat tabu?

Pieluchy dla dorosłych – to wciąż temat tabu?

Pieluchy dla dorosłych to nie wstyd! Niestety wiele osób wciąż tak uważa, chociażby kiedy myśli o nietrzymaniu moczu. Problem sam jednak nie zniknie, szczególnie gdy borykają się z nim osoby w podeszłym wieku. Pieluchomajtki są dopasowane do budowy ciała i wcale nie krępują ruchów. Pamiętajmy o tym!

Pieluchy dla dorosłych – kiedy po nie sięgnąć?

Pieluchy dla dorosłych na problem nietrzymania moczu i dla osób obłożnie chorych można dziś kupić w wielu rozmiarach i rodzajach. Szczególnie polecamy pieluchy dla dorosłych marki Tena, które są mało widoczne pod ubraniem, przez co idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Pampersy dla dorosłych są uniwersalne dla kobiet i mężczyzn.

NTM, czyli nietrzymanie moczu, to niestety krępująca dolegliwość. Problem wynika z różnych przyczyn, np. choroby, starzenia się czy przyjmowania leków. Standardową pomocą w takiej sytuacji są środki ochronne przed wilgocią, w tym – bielizna chłonna, wkładki bądź pieluchy dla dorosłych. Warto mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępny jest dość szeroki asortyment tego typu produktów i można je dobierać według indywidualnych potrzeb. Pampersy dla dorosłych dopasowane są do budowy ciała osób dorosłych, dzięki temu są wygodne i nie krępują ruchów. Ważne jest niewątpliwie to, iż nie będą problemem również dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ mogą one skorzystać z wyrobów systemu otwartego, które przypominają bardziej sporą wkładkę urologiczną niż dziecięcą pieluchę. Mocuje się je bardzo łatwo – za pomocą specjalnych siatkowych majtek, które dopasowują się do kształtu ciała – tak jak zwykła bielizna. Ten typ pieluchomajtek pozwala na długie spacery, a nawet górskie wycieczki – w miejsca, gdzie dostęp do toalet jest utrudniony lub nie ma takiej możliwości w ogóle.

Jak wybrać najlepsze pieluchy dla dorosłych?

Podczas wyboru odpowiednich pieluchomajtek powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na taką cechę jak chłonność. Powinna ona być dostosowana do stopnia nietrzymania moczu – czy wyciek jest częściowy, czy całkowity. Już nawet cienkie pieluchy dla dorosłych mogą charakteryzować się dużą chłonnością, a informacja o tym powinna być zamieszczona w opisie produktu. Warto też zwrócić uwagę, czy materiał jest przyjazny dla skóry, ponieważ problemy z trzymaniem moczu wymagają dokładnego przestrzegania zasad higieny. Niestety użytkowanie źle dobranych pieluch może sprzyjać podrażnieniom poprzez ograniczenie dostępu powietrza do skóry. Na szczęście na rynku dostępne są wygodne pieluchy dla dorosłych, które są przetestowane dermatologicznie. Pozwalają skórze oddychać i zapobiegają podrażnieniom.

Noszenie pieluch dla dorosłych to nie wstyd, a pierwszy krok do poczucia stuprocentowego komfortu. Warto korzystać z produktów higienicznych, które pomogą normalnie funkcjonować na co dzień. Problem nietrzymania moczu nie musi być utożsamiany ze starością, nie musi też przysparzać dodatkowych cierpień.

Bluza medyczna damska, sprawdź – https://pramed.pl/aktualnosci/bluza-medyczna-damska-jakie-cechy-powinna-posiadac/

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk