przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Pierwsze oznaki potrzeby noszenia okularów

Pierwsze oznaki potrzeby noszenia okularów

Wiele osób do okulisty zgłasza się dopiero, kiedy choroba lub wada wzroku jest dość poważna. Takie postępowanie bierze się najprawdopodobniej stąd, że wada nie postępuje z dnia na dzień. Pogłębia się powoli i stopniowo, więc nie zauważamy jej podczas codziennych czynności. Może to być szczególnie niebezpieczne, jeśli prowadzimy pojazdy lub pracujemy w miejscach, gdzie słaby wzrok wpływa na bezpieczeństwo wykonywanych zadań. Dowiedz się, jakie są pierwsze oznaki potrzeby noszenia okularów u dzieci i dorosłych.

Pierwsze symptomy u niemowląt

W przypadku noworodków normalne jest, że początkowo widzą one bardzo nieostro. Najpierw widzą tylko ostre światło, później kontrasty, a następnie zaczynają rozpoznawać konkretne kształty w odległości 20-25 cm od twarzy. Uwagę każdego rodzica powinien zwrócić brak kontaktu wzrokowego u około 2-miesięcznego dziecka, niepodążanie wzrokiem za zabawkami lub palcem. Jeśli zaobserwujemy brak wykonywania tych czynności, brak reakcji na światło lub zmiany w oku, należy jak najszybciej udać się na badanie wzroku do okulisty dziecięcego.

Symptomy u dzieci w wieku szkolnym

Z dziećmi w wieku szkolnym na badanie wzroku warto udać się kiedy z niewyjaśnionych przyczyn pojawiają się u nich trudności w nauce lub kiedy dziecko zaczyna skarżyć się na to, że nie widzi treści znajdujących się na tablicy. Uwagę powinny również zwrócić problemy z pisaniem, czytaniem, częste potykanie się i słaba koordynacja. Również mrużenie oczu, częste przecieranie ich rękami, łzawienie i zbyt szybkie męczenie się wzroku powinny skłonić nas do wizyty z dzieckiem u okulisty.

Kiedy dorosły powinien udać się na badanie wzroku?

Również dorośli często mają problemy ze zdiagnozowaniem u siebie nieostrego widzenia lub innych wad wzroku. Jeśli jednak dorosły ma trudność z dokładnym dojrzeniem znaków drogowych w czasie jazdy samochodem, nie widzi twarzy przechodzących ludzi lub ma problem z odczytaniem numeru nadjeżdżającego autobusu, zdecydowanie jest to moment na przeprowadzenie badania wzroku. Wśród symptomów potrzeby noszenia okularów można wymienić zmęczenie wzroku w ciągu dnia, trudności w ocenie odległości, zamglone widzenie, łzawienie, pieczenie, napięcie lub ból oczu.

Sprawdź także pościel młodzieżowa

Jak wygląda rutynowe badanie wzroku?

Chociaż jest wiele różnych rodzajów badań wzroku, praktycznie żadnego z nich nie należy się bać. W czasie rutynowej wizyty u okulisty lub optometrysty specjalista prosi nas o odczytywanie liter z odległości i wykonuje badanie komputerowe. Może także zakroplić oczy specjalnymi kroplami porażającymi akomodację oka. Zastosowanie kropli nie jest bolesne, ani nie powoduje dyskomfortu, oprócz tego, że na czas badania i parę godzin po nim, możemy widzieć lekko zamazany obraz. W czasie wizyt u okulisty nie ma się czego obawiać, ponieważ większość badań nie powoduje u Pacjentów żadnego bólu, ani dyskomfortu. Nie ma również powodu, by z taką wizytą zwlekać, ponieważ wygoda, jaką niesie za sobą korekcja wzroku okularami lub soczewkami, w przypadku występowania poważnej wady wzroku, jest ogromna.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk