przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Pierwsze soczewki kontaktowe – jakie wybrać?

Pierwsze soczewki kontaktowe – jakie wybrać?

Zwykle w pewnym wieku zaczynamy widzieć źle i trafiamy do lekarza na badania. Zazwyczaj w przypadku gabinetu okulistycznego nie słyszymy dramatycznych diagnoz, a jedynie informacje o tym, że nasz narząd wzroku po prostu się zużywa na skutek wieku czy też ciągłego zmęczenia oczu. To niestety skutkuje pogorszeniem widzenia i co za tym idzie również znacznie niższym komfortem codziennego życia. To sygnał, żę czas już na okulary. A może jednak soczewki? Warto przynajmniej rozważyć tę drugą opcję.

Dlaczego soczewki? Długa lista zalet

Na znakomitą renomę soczewek kontaktowych wpływają przede wszystkim opinie samych zadowolonych pacjentów i pacjentek. To właśnie osoby z wadami wzroku są najlepszą rekomendacją soczewek kontaktowych. Lista zalet jest naprawdę długa, przy stosunkowo nielicznych wadach takich jak nieco wyższa cena użytkowania, niż zwyczajnych okularów. To przede wszystkim pełen kąt widzenia, a więc coś, czego nigdy nie dadzą nawet najlepsze okulary ograniczone w sposób naturalny oprawkami. Dlatego też znakomicie sprawdzają się chociażby przy astygmatyzmie.

Jakie rodzaje soczewek są popularne?

W salonach optycznych przede wszystkim kupić możemy soczewki jednodniowe, tygodniowe i miesięczne. Czasami pojawiają się również ich odmiany dwutygodniowe. Wybór opcji w dużej mierze zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób chcemy użytkować soczewek. Dla użytkowników okazjonalnych doskonałym rozwiązaniem są soczewki jednodniowe, których używanie nie wymaga od nas zbyt wielkiej dbałości. Soczewki takie są zapakowane w jednorazowe opakowania w przeciwieństwie do soczewek tygodniowych lub miesięcznych, które będziemy musieli po zdjęciu odłożyć do specjalnego pojemnika z płynem do soczewek. W ten sposób zachowamy ich higienę i zapewnimy swoim oczom bezpieczeństwo. To rozwiązanie jest nieco tańsze, ale nie każdy użytkownik z racji własnej wygody będzie chętny do jego stosowania. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie Mojepierwszesoczewki.pl.

Pierwsze soczewki – jak nauczyć się je zakładać i zdejmować?

Pierwsze soczewki kontaktowe czasami są kłopotliwe. Trzeba nieco cierpliwości, by nauczyć się je poprawnie zdejmować i zakładać, ale zwykle już po kilkunastu próbach wszystko idzie znakomicie. Dlatego też nie zniechęcajmy się, gdy początkowo to zadanie wydaje się nas nieco przerastać, a soczewki uciekają nam z palców. W salonach optycznych zwykle przy pierwszym zakupie pracownik udzieli nam porad i pokaże jak je zakładać. Czasami również optometrysta zajmuje się takimi kwestiami pokazując klientowi poprawny sposób zakładania soczewek.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk