Operacje plastyczne są w naszym kraju z roku na rok popularniejsze i chętniej wykonywane nie tylko przez kobiety, ale również przez panów. Choć przez lata były tematem tabu i rzadko się je wykonywało, to dziś mówi się o nich znacznie więcej, nie tylko w kontekście usuwania defektów ciała, ale również zmiany naszego wyglądu w całkowicie zaplanowany i świadomy sposób. Doceniliśmy możliwość zmienienia poszczególnych elementów swojego ciała i chętniej korzystamy z rozmaitych możliwości, jakie oferuje nam współczesna chirurgia plastyczna.

Operacja plastyczna oczu jako operacja odmładzająca

Operacja plastyczna wyglądu naszych oczu zwykle dotyczy powiek górnych lub / i dolnych. Smutne, zmęczone spojrzenie często spowodowane jest nadmiarem skóry w okolicy oczu i pojawiającym się z tego powodu fałdkiem. To właśnie przez nadmiar skóry nie czujemy się estetycznie. Faktem jest również, że nawet najlepszy makijaż zwykle nie będzie w stanie zamaskować tego typu problemu. Właśnie dlatego tak wiele kobiet decyduje się na operację plastyczną oczu. W klinice https://www.lineacorporis.pl/ pośród wielu innych operacji, są wykonywane również plastyczne operacje oczu. To zabiegi, które poprzedza oczywiście szereg badań diagnostycznych (np. morfologia krwi) oraz wnikliwy wywiad medyczny. Wszystko po to, by przygotować pacjentkę do badania oraz upewnić się co do jej stanu zdrowia.

Plastyka oczu – także przy wadach ciała i defektach

Kliniki wykonują takie zabiegi również w przypadku, gdy problem z naszymi oczami wynika z przebytego urazu lub choroby, która się toczy w naszym organizmie. Dziś doceniliśmy znaczenie i wartość dobrego samopoczucia pacjentów również w sytuacji, gdy problem w porównaniu z innymi schorzeniami wydawać się może blachy.

Czy takie operacje są bezpieczne?

Operacja plastyczna oczu choć wykonywana jest często w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i na bloku operacyjnym lub specjalnie przygotowanej salce operacyjnej, jest całkowicie bezpieczna. To zabieg, który trwa często zaledwie kilkadziesiąt minut. W tym czasie lekarz chirurg wykonuje niewielkie nacięcie pod naszymi oczami i usuwa nagromadzony tam nadmiar skóry. Całość zostaje zaszyta bardzo cienkimi i nowoczesnymi szwami, tak by ograniczyć widoczność blizny w przyszłości. Sama rekonwalescencja to zwykle około tygodnia. Doliczyć należy również czas na przeprowadzenie wizyty kontrolnej, w trakcie której lekarz oceni finalny efekt wykonanej pracy w momencie, gdy zejdzie już opuchlizna i zaczerwienienie. Już po około tygodniu możemy cieszyć się bardzo trwałymi efektami.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk