przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Po co komu licówki – wskazania do zabiegu, efekty przed i po, opinie

Po co komu licówki – wskazania do zabiegu, efekty przed i po, opinie

Piękny uśmiech nie zawsze jest dziełem matki natury. Estetyczny i atrakcyjny wygląd uzębienia, często zawdzięcza się licówkom. Ich założenie niesie ze sobą wiele korzyści. Zabieg instalowania płytek jest mało inwazyjny, a na efekty nie trzeba długo czekać.

Czym są licówki i kiedy z nich skorzystać?

Licówki to cienkie płatki wykonane z różnego tworzywa o grubości ok. 0,2–1mm mocowane na uprzednio przygotowaną widoczną przednią powierzchnię zęba (zwaną wargową) bądź policzkową, czyli od strony licowej (skąd wzięto nazwę zabiegu). Założenie syntetycznego kompozytu wiąże się najczęściej z lekkim oszlifowaniem szkliwa w celu zmniejszenia objętości zęba. Taka procedura pozwala uniknąć nienaturalnego wyglądu po pokryciu zęba licówką. Ich obecność jest jednak niemal niezauważalna, a rezultaty założenia spektakularne i stosunkowo szybkie. Licowanie to jedna z powszechnych metod na poprawę wyglądu uśmiechu. To małoinwazyjny i bezbolesny zabieg z pogranicza protetyki, ortodoncji i stomatologii estetycznej, który można wykonać na jednym zębie lub na całej grupie np. od trójki do trójki na obu łukach zębowych, czyli w najbardziej widocznym zakresie uzębienia prezentowanego podczas pełnego uśmiechu. Licówki pozwalają zatuszować wszelkie niedoskonałości własnych zębów, jak przebarwienia, szpary, uszczerbienia czy nieregularny kształt, nadając im właściwy wygląd bez podejmowania długotrwałego leczenia.

Efekt licówki przed i po zabiegu często prezentują na swoich stronach internetowych gabinety stomatologiczne. Również dentyści podczas osobistych konsultacji z pacjentem przedstawiają na modelach 3D lub w formie grafiki komputerowej rezultaty wykonania licówek, co nie tylko zachęca do poddania się zabiegowi, ale również obrazuje przyszłe zmiany, z którymi osoba zainteresowana może się utożsamić i wyobrazić sobie swój uśmiech w nowej odsłonie.

Jak wygląda licowanie zębów?

Licówki zakładane są wyłącznie na zdrowe zęby, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu docelowego konieczne jest wyleczenie wszelkich ubytków próchnicowych, usunięcie osadów i kamienia nazębnego oraz wybielanie zębów, aby kolor naturalnego zęba nie przebijał się przez przyszłą licówkę. W dalszym etapie lekarz opracowuje optymalne rozwiązanie dla pacjenta w porozumieniu z nim, czyli dobiera kształt i kolor licówek, a także tworzywo, z którego będą wykonane. Niezbędne w tym celu jest badanie zgryzu m.in. poprzez zdjęcie panoramiczne, a nawet model z odcisku uzębienia w wosku. W dalszym etapie procedury dochodzi do opracowania szkliwa, czyli szlifowania, chyba że ze względu na rodzaj licówek taki zabieg nie będzie wymagany. Do czasu założenia licówek stałych noszone są tymczasowe, zabezpieczające naruszone i wrażliwe zęby. Zakończeniem licowania jest cementowanie ostatecznych licówek do zębów przy pomocy specjalnego żelu.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk