przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Po jakim czasie możesz spodziewać się efektów po przeszczepie włosów?

Po jakim czasie możesz spodziewać się efektów po przeszczepie włosów?

Dziedziczna utrata włosów występuje szczególnie u mężczyzn i może nawet być przyczyną depresji. Niektóre środki lub leki mogą zmniejszyć lub zatrzymać wypadanie włosów, o ile są przyjmowane lub stosowane. Jednak tylko własna transplantacja włosów może wytworzyć nową, trwałą czuprynę.

Przeszczep włosów – kiedy warto go zrobić?

Sytuacje takie jak stres, trudne warunki życia, nieregularny sen, niezrównoważona dieta i czynniki genetyczne, wiele osób boryka się dziś z problemem wypadania włosów. A transplantacja włosów uważana jest za najskuteczniejszą metodę walki z tym problemem, co może mieć bezpośredni wpływ na życie społeczne i pewność siebie danej osoby.

Nie należy jednak zapominać, że przeszczep włosów to długi proces składający się z trzech faz. Proces ten można określić jako przeszczepu wstępnie włosów fazy, do przeszczepu włosów fazy i przeszczepu po włosów fazy. Fakt, że pacjent jest świadomy ostatniej fazy, fazy po operacji, ma bezpośredni wpływ na powodzenie zabiegu i dlatego jest bardzo ważny. Pacjent powinien pozostać w kontakcie ze swoim lekarzem już w fazie po przeszczepie włosów.

Po jakim czasie po zabiegu mogę spodziewać się pierwszych efektów?

Przeszczep włosów to precyzyjna praca na najwyższym poziomie. Radzenie sobie z cebulkami włosów wymaga cierpliwości, wytrwałości i doświadczonego zespołu. Tylko w ten sposób można osiągnąć dobre tempo wzrostu.

Kompetencje estetyczne i realistyczna ocena indywidualnych możliwości są warunkiem skutecznego i trwałego leczenia.

Podczas przeszczepu włosów następuje redystrybucja cebulek włosówPrzeszczep własnych włosów kończy się sukcesem, ponieważ cebulki włosów dawcy nadal wytwarzają tam włosy na stałe, nawet po przeszczepieniu ich do innej części głowy lub ciała.

Pierwsze oznaki zahamowania wypadania włosów pojawiają się wkrótce po pierwszym zabiegu. W celu podtrzymania sukcesu kuracji ważne jest jednak, aby w sumie odbyć trzy sesje w odstępie czterech tygodni. W celu stabilizacji wyniku w dłuższej perspektywie zalecamy również częste zabiegi odświeżające raz lub dwa razy w roku.

 

Ważna jest również pielęgnacja włosów zaraz po transplantacji

Pielęgnację włosów po przeszczepie włosów należy przeprowadzać ostrożnie. Pierwszego dnia po zabiegu przeszczepu włosów nie należy myć ze względu na ryzyko infekcji oraz możliwość łatwego usunięcia. Następnie zaleca się stosowanie szamponów leczniczych.

O czym warto pamiętać w pierwszych dniach po przeszczepie włosów?

  • Zalecane przez lekarzy balsamy i olejki nawilżające po przeszczepie włosów nakłada się na głowę w zalecanych odstępach czasu, delikatnie dotykając podrażniony obszar skóry.
  • Do mycia włosów nie należy używać wody pod wysokim ciśnieniem i wysoką temperaturą.
  • Miejsce przeszczepu włosów nie powinno być suszone przez pierwsze dwa miesiące.
  • Głowę należy chronić przed promieniami słonecznymi, a na wakacje warto zastosować współczynnik ochrony przeciwsłonecznej 50.
  • Palenie uniemożliwi włosom otrzymanie odpowiedniej ilości tlenu i wpłynie na wynik.

 

Etapy życia włosów po przeszczepie i spodziewane efekty

Pierwsze 15 dni: W ciągu pierwszych 15 dni po przeszczepie włosów obszar przeszczepu będzie miał czerwonawy kolor. Będą obrzęki i inkrustacje. Pierwsze 15 dni jest jak miesiąc miodowy; przeszczepione włosy rosną i powstaje piękny wygląd.

Między 3 a 8 tygodniem: przeszczepione włosy wypadają; jest to określane jako „strata szokowa”. Po tym czasie włosy odrosną zdrowo.

Od 3 miesiąca: Włosy stają się dłuższe.

Od 6 miesiąca: włosy rosną zdrowo; w tej fazie nastąpią wyraźnie widoczne zmiany.

Po roku: u większości pacjentów włosy będą rosły naturalnie i zdrowo, również dzięki powodzeniu zabiegu. Zauważalne stają się zmiany wiary ludzi w siebie i życia społecznego.

 

Jak funkcjonować po przeszczepie włosów?

Przez pierwsze dni po przeszczepie włosów należy unikać forsownych czynności. W żadnym wypadku nie powinieneś uprawiać żadnego sportu w pierwszym miesiącu. A w przypadku sztuk walki, które wymagają bliskiego kontaktu, może to trwać do 90 dni.

Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do pracy i kontynuować codzienne czynności w ciągu 2 do 5 dni.

Zalecane witaminy po transplantacji włosów

Zdrowie włosów zaczyna się u nasady. A przy wzmacnianiu korzenia bardzo ważne jest odżywianie. Dlatego można powiedzieć, że intensywne spożycie niektórych witamin wpłynie pozytywnie na przeszczep włosów.

Kompleksowe witaminy E, C, A i B wpływają na zdrowie włosów. W szczególności po przeszczepie włosów zalecane jest spożycie witaminy B.

Zalecane są pokarmy bogate w żelazo ze względu na ich pozytywny wpływ na układ odpornościowy, ponieważ przyspieszą one proces gojenia.

Cynk z kolei polecany jest po przeszczepach włosów ze względu na jego wysoki wpływ na tworzenie tkanki kolagenowej i zapewnienie równowagi hormonalnej.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk