przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Pobyt w szpitalu w czasie epidemii koronawirusa. Jak się przygotować?

Pobyt w szpitalu w czasie epidemii koronawirusa. Jak się przygotować?

W czasie epidemii koronawirusa liczba zachorowań na inne choroby nie zmniejszyła się. Codziennie do szpitali trafia wiele osób z groźnymi schorzeniami, przewlekłymi chorobami lub po nieszczęśliwych wypadkach. W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 powinieneś zachować szczególną ostrożność podczas wizyt w placówkach medycznych.

Koronawirus a ubezpieczenie na życie

W czasie panującej epidemii COVID-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2 każda osoba korzystająca z ubezpieczenia państwowego ma prawo skorzystać z pomocy medycznej. Jednak wiele osób decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie na życie. Głównym celem takiej polisy jest zabezpieczenie przyszłości bliskich. W praktyce oznacza to, że w przypadku nagłej lub też naturalnej śmierci osoby ubezpieczonej najbliższa rodzina otrzyma spore wsparcie finansowe. Nie zrekompensuje ono straty, jednak w przypadku, gdy umiera główny żywiciel rodziny, może być to naprawdę cenna pomoc.

Polisę ubezpieczeniową możesz rozszerzyć o dodatkowe usługi, takie jak choćby ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu lub poważnego zachorowania. Koronawirus jest jeszcze zbyt mało znany, aby towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniały go w swoich regulaminach. Możesz jednak liczyć na pomoc w przypadku powikłań lub trwałej niezdolności do pracy. Nie da się ukryć, że nawet najlepsze ubezpieczenie nie uchroni przed zarażeniem. Musisz więc zachować szczególną ostrożność, także podczas pobytu w szpitalu z innych powodów niż podejrzenie koronawirusa.

Pobyt w szpitalu a koronawirus

Osoby chore i wymagające hospitalizacji nie mogą rezygnować z wizyt lekarskich lub leczenia szpitalnego z powodu panującej pandemii. Podczas wizyt w placówkach medycznych zachowaj szczególną ostrożność. Oto najważniejsze zasady:

  • Podczas pobytu na izbie przyjęć i na oddziale często dezynfekuj ręce i zwracaj szczególną uwagę na higienę osobistą. Dodatkową ochroną będzie maseczka, która spełnia swoją rolę przede wszystkim w dużych skupiskach ludzkich.
  • W razie podejrzenia objawów koronawirusa (suchy kaszel, duszności, podwyższona temperatura ciała, bóle mięśni, ogólne osłabienie) nie zgłaszaj się samodzielnie na izbę przyjęć, ale zadzwoń pod numer telefonu wskazany przez Główny Inspektorat Sanitarny i dostosuj się do wszystkich zaleceń.
  • Wiele placówek ogranicza lub całkowicie zabrania odwiedzin. Przed pójściem do szpitala przygotuj więc wszystko co niezbędne i zabierz więcej rzeczy spożywczych, ponieważ bliscy nie będą mieli możliwości, aby Ci je dostarczyć.
  • Stosuj się do wszystkich zaleceń lekarza, jeśli w szpitalu pojawi się podejrzenie koronawirusa.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk