Zauważenie u siebie objawów grzybicy stóp dla wielu osób jest bardzo trudne – jest to choroba, która niezmiennie kojarzy się z brakiem higieny. W rzeczywistości najczęściej do zakażenia dochodzi po prostu w miejscu publicznym, gdzie akurat poruszamy się boso – na basenie czy na siłowni. Chodzimy tam przecież po to, aby czuć się lepiej i wyglądać lepiej – na pewno nie świadczy to więc o żadnych zaniedbaniach. Często jest to po prostu pech.

Jeżeli jednak widzimy już u siebie objawy – na pewno doszło do zarażenia i nie możemy tego cofnąć. Musimy po prostu jakoś sobie z tym poradzić. W tym momencie mamy do wyboru kilka opcji i sporo zależy od tego, co wybierzemy. Bardzo wiele osób próbuje sobie poradzić z grzybicą samodzielnie – kupują polecane produkty w Internecie i liczą na to, że nikt nigdy nie dowie się o ich problemie. Takie specyfiki są jednak często niezbyt skuteczne i w efekcie w krótkim czasie musimy zmierzyć się z nawrotem choroby. O wiele lepszym pomysłem jest wybranie się do specjalisty – ale kto to powinien być? Automatycznie ta choroba kojarzy nam się z dermatologiem, ale nie musimy wcale wybierać się do niego – możemy zapisać się na wizytę do podologa, którego specjalizacją są stopy.

Kim jest taki podolog?

Podolog leczy stopy. To najprostsza i najbardziej trafna definicja tego zawodu. Od razu musimy tutaj zaznaczyć, że nie jest on lekarzem i nie posiada wykształcenia medycznego. Jednocześnie ma faktycznie bardzo rozwiniętą wiedzę na temat stóp człowieka – chorób skórnych, układu kostnego, różnych zwyrodnień. Potrafi wyleczyć haluksy, odciski i właśnie grzybicę.

Często popełnianym błędem jest zapisywanie się przez pacjentów do lekarza ogólnego i oczekiwanie, że on będzie w stanie pomóc im z grzybicą stóp i paznokci. Ma on na pewno pewną wiedzę w tym temacie, ale nie jest specjalistą – może się pomylić. A grzybicę trzeba atakować od razu, bo problem będzie się tylko pogłębiał. Podolog będzie w stanie pomóc nam o wiele lepiej – w końcu studiował on właśnie takie choroby i wie, co należy zrobić.

Pacjentom z Wielkopolski polecamy podologa ze Swarzędza.

Nie lekceważ grzybicy

Lecząc grzybicę postaraj się naprawdę słuchać tego, co próbuje przekazać Ci podolog – zrób to dla własnego dobra. Doskonale wiemy, że nie zawsze jest to łatwe, ale ta choroba potrafi być bardzo uciążliwa i ciągle do człowieka wracać. Musimy zająć się nie tylko stopami, ale także wszystkim tym, z czym miały one kontakt. Konieczne może być pozbycie się butów, ręczników czy pościeli – albo przynajmniej ich dokładna dezynfekcja.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk