Pompa próżniowa na potencję, to nieco zapomniany wynalazek, który jeszcze kilkanaście lat temu cieszył się dość sporą popularnością. Dziś mało kto o niej słyszał, a jeśli już o niej się mówi, to tylko w kontekście uśmiechu politowania a nawet – zażenowania. Czym więc jest pompka erekcyjna i jaki wpływ ma ona na męskie prącie?

Jak działa aparat próżniowy na penisa?

Mało kto wie, że pierwsza pompka powstała już w 1874 roku. Jest ona polecana wszystkim mężczyznom, którzy – z różnych powodów – mają problemy z uzyskaniem erekcji. Powodów dla których się ją stosuje, jest bardzo wiele. Najczęściej dotyczą one fizycznych urazów lub zjawisk o podłożu psychologicznym. W jednym i w drugim przypadku jej zastosowanie jest kluczowe do uzyskania erekcji, choć nie ona jedna wykazuje na dzień dzisiejszy znaczną skuteczność.

Jak łatwo się domyślić, pompka jest urządzeniem mechanicznym, którego zadaniem jest wymuszenie wypełnienia ciał jamistych krwią. Taka ingerencja w strukturę prącia wymaga jednak zastosowania dobrej jakości sprzętu. W przeciwnym razie jej działanie może wywołać szereg nieodwracalnych zmian w strukturze penisa, co może się skończyć nawet i krwotokiem.

Pompka erekcyjna i jej budowa

Budowa pompki jest dosyć prosta. Składa się ona z dwóch elementów – tuby, do której wkłada się penisa i tytułowej pompy, która wysysa z tuby powietrze. Co ciekawe, choć zdecydowaną większość urządzeń stanowią pompy ręczne, to na rynku można spotkać znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania. Te najdroższe oferują możliwość elektrycznego napędzania pompki, dzięki czemu użytkownik nie musi robić tego ręcznie.

Pod względem budowy, wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje pompek erekcyjnych

  1. Pompka próżniowa – którego zasada działania opiera się na wysysaniu powietrza. Urządzenie to jest dość proste i zapewnia szybkie efekty. Niemniej może ono generować pewien dyskomfort, wywołany przez otarcia ze wspomnianą tubą. Problem ten jest częściowo rozwiązywany przez innowacyjne materiały wchodzące w skład aparatu (np. przyjazne skórze tworzywo sztuczne), ale nie zawsze całkowicie on zanika.
  2. Pompka wodna – to znacznie bardziej rozbudowane urządzenie, które – mimo nie tak bardzo spektakularnych efektów – zapewnia komfortowe użycie bez ryzyka późniejszych otarć. Pompa wodna działa tak samo jak pompa próżniowa, z tym że jej „czynnikiem roboczym” jest oczywiście woda. Właśnie dlatego najczęściej używa się jej w trakcie kąpieli.

Skuteczność

Skuteczność używania aparatu próżniowego jest zależna również od… cierpliwości mężczyzny. Choć jej działanie nie zawsze przynosi stałe efekty, to jednak – chcąc je zauważyć – trzeba ćwiczyć z nią regularnie.

Podczas stosowania pompki można zauważyć również powiększenie członka – co jest niejako efektem ubocznym. Pod wpływam wytworzonego podciśnienia do ciał jamistych napływa większa ilość krwi, co prowadzi do silniejszego nabrzmienia przyrodzenia. Według opinii mężczyzn efekt ten widoczny jest szczególnie w grubości członka.

Badania aparatów próżniowych skupiają się jednak na skuteczności w leczeniu zaburzeń erekcji, bowiem taki jest główny cel ich stosowania. W zależności od przyczyny zaburzeń efektywność oscyluje od 35 do nawet 92%. Pompki są nie tylko wysoce skuteczne, ale również mogą być alternatywą dla osób, które nie mogą przyjmować farmakologicznych leków na potencję ze względów zdrowotnych – pisze portal KowaleZdrowia.pl.

Aparat erekcyjny – wyższa potencja

Zaletą używania pompki erekcyjnej jest jej skuteczność. Oczywiście zależy ona od kilku czynników.

  • Z aparatu próżniowe korzysta się zazwyczaj bezpośrednio przez planowanym stosunkiem. Na początku jedna sesja nie powinna trwać dłużej niż 15 minut. Przy problemach z utrzymaniem erekcji po korzystaniu z pompki można użyć pierścienia erekcyjnego, który zatrzymuje krew wewnątrz ciał jamistych członka podtrzymując wzwód.
  • Pompka musi być odpowiednio dobrana do naszych uwarunkowań fizycznych. W przeciwnym razie jej stosowanie będzie prowadzić do dyskomfortu, a co za tym idzie – nie będzie regularne.
  • Pompkę warto wybierać we współpracy z seksuologiem. Dzięki temu mamy pewność, że wybraliśmy optymalny sprzęt.

Trzeba pamiętać, że najtańsze i najprostsze urządzenia przyniosą jedynie efekty doraźne. Tylko sprawdzony i – co równie ważne – higieniczny sprzęt pozwoli cieszyć się mężczyźnie z doskonałej potencji. A nawet, jeśli nie będzie ona doskonała, to z pewnością ulegnie znacznej poprawie.

Jaki sprzęt warto kupić?

Wybierając aparat próżniowy, warto sugerować się kilkoma istotnymi czynnikami:

  1. Szczelność produktu jest kluczowym aspektem w kontekście skuteczności pompki. Oczywiście nie należy jej „przymierzać”. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup produktu zgodnie z tabelą rozmiarów, która dołączona jest do każdej pompki. Oczywiście należy przy tym uwzględnić rozmiar penisa przed jej nałożeniem i rozmiar po zastosowaniu.
  2. Manometr – choć w wielu najtańszych pompkach nie ma tego „gadżetu”, to jednak jego działanie jest w tym przypadku istotne dla prawidłowego i bezpiecznego działania urządzenia. Dzięki manometrowi możemy wypompowywać powietrze do określonej wartości ciśnienia, zgodnej z zaleceniami lekarza specjalisty i dołączoną dokumentacją.
  3. Ciśnienie – im jest ono większe, tym skuteczniejsza jest dana pompka. Należy jednak pamiętać, że nie każde urządzenie jest w stanie wygenerować odpowiednią wartość ciśnienia. Jeśli pompka jest słabej jakości lub nie jest hermetyczna, uzyskanie podciśnienia o określonych parametrach może stać się niemożliwe.
  4. Materiał wykonania – jednym z istotnych elementów pompki jest tuba, która musi być wykonania z przyjaznego dla skóry materiału. O ile w przypadku aparatów wodnych problem ten praktycznie nie istnieje (ze względu na środowisko wodne), to w przypadku urządzeń próżniowych zaleca się, by było to tworzywo delikatne, elastyczne i przezroczyste.

Cena, czyli ile możemy zapłacić za „erekcję”?

Cena pompki erekcyjnej jest zależna od jej modelu i oferowanych przez nią funkcjonalności. Najtańszy sprzęt można kupić w przedziale 20 – 40 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że większość takich urządzeń to pompki słabej jakości, które mogą wyrządzić pewne szkody w organizmie lub też… w ogóle się nie sprawdzić.

Za 40 – 100 złotych kupimy sprzęt lepszej jakości, ale i tak nie zawsze będzie to urządzenie które nas zadowoli. W tym wariancie cenowym warto dokładniej przyjrzeć się parametrom pompki, a zwłaszcza – materiałom z których została ona wykonania. Warto też zwrócić uwagę na to, czy taki sprzęt posiada stosowne certyfikaty.

Za 200 złotych można kupić już całkiem porządny aparat, który po długotrwałym stosowaniu może wywołać pożądane efekty. Warto jednak pamiętać, że nie jest mediana cenowa, lecz dolny próg kwotowy. Z reguły zdecydowana większość dobrych pompek kosztuje średnio 250 złotych.

Czy można kupić pompkę za 400, 600 a nawet 800 złotych? Jak najbardziej! Kwota 400 złotych pozwoli nam na zakup najprostszych modeli elektronicznych, w których praca urządzenia roboczego odbywa się w sposób automatyczny. Z kolei za 600 i 800 złotych kupimy już kompleksowe i luksusowe zestawy.

Czy pompka erekcyjna może wywołać skutki uboczne?

Odpowiedź na pytanie zawarte w śródtytule nie jest jednoznaczne. Owszem, jej stosowanie może doprowadzić np. do uszkodzeń w obrębie tkanek miękkich, ale tylko w przypadku sprzętu najtańszego i w dodatku kupowanego na własną rękę. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z mechanicznego wspomagania tylko w ostatecznych przypadkach i to po konsultacji z lekarzem.

Jakie jeszcze skutki uboczne może wywołać pompka? Przede wszystkim może ona doprowadzić do powstania opuchlizn w obrębie prącia oraz skórnych stanów zapalnych wywołanych otarciami i reakcjami alergicznymi. Od strony psychologicznej może też dojść do pewnego uzależnienia mężczyzny od pompki. Zjawisko to zachodzi stosunkowo rzadko, ale jednak występuje i należy się z nim liczyć.

Podsumowanie

Pompka erekcyjna nie jest już tak popularna co kiedyś. Z drugiej strony możemy w obecnych czasach korzystać z bezpiecznego sprzętu, o ile posiada on stosowne certyfikaty jakości. Niemniej – mimo prostej konstrukcji – aparat próżniowy to urządzenie, które przy regularnym stosowaniu, może sprawić, że męska potencja wzrośnie do odpowiednich rozmiarów.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk