Pakiety medyczne w firmach to już chleb powszedni. Każda szanująca się firma, która pragnie zachęcić pracownika do aplikowania, w swojej ofercie pracy proponuje swoim pracownikom pakiety medyczne. Każda prywatna firma medyczna świadcząca usługi zdrowotne ma dość podobną ofertę podstawową dla firm. Wszędzie oferowany jest elementarny dostęp do internisty, okulisty lub podstawowych usług stomatologicznych.

Jakie usługi zawierają w sobie podstawowe pakiety największych dostawców usług medycznych

W celu wybrania odpowiedniego dostawcy usług medycznych, należy poświęcić chwilę na porównanie pakietów medycznych obecnie dostępnych na polskim rynku. Grupa Luxmed jest jednym z najpopularniejszych wyborów wśród pracodawców. W swojej ofercie Luxmed posiada aż 4 pakiety różniące się od siebie zakresem usług lekarskich, ale też ceną. W pakiecie podstawowym pacjent otrzymuje nielimitowany dostęp do wizyt u lekarza internisty, pediatry oraz lekarza rodzinnego. Oprócz tego jest możliwość konsultacji z 11 różnymi specjalistami. Dodatkowo Luxmed oferuje szeroki dostęp do portalu pacjenta, który umożliwia konsultacje online. Dla pacjentów Luxmed udostępnione jest również 53 rodzaje badań laboratoryjnych oraz obrazowych.

Drugim, równie popularnym dostawcą usług medycznych jest Medicover, który oferuje dostęp do 10 lekarzy o różnych specjalizacjach. Dodatkowo Medicover w swojej ofercie posiada również podstawowy zakres badań ambulatoryjnych oraz pilną pomoc medyczną 24/7.

Ostatnim analizowanym dostawcą będzie grupa Enel-med, która również oferuje usługi 10 lekarzy specjalistów oraz pomoc medyczną 24/7. Standardem jest również oferta e-wizyt. Dużym plusem pakietu podstawowego oferowanego przez Enel-Med jest prowadzenie ciąży kobiety. Jest to bardzo ważne dla kobiet planujących w niedługiej przyszłości powiększenie rodziny.

Porównanie cen podstawowych pakietów

Jak widać, wszystkie 3 pakiety zawierają dość podobny zakres usług medycznych. Cena podstawowego pakietu grupy Luxmed w formie abonamentowej wynosi 69 złotych. Cena roczna pakietu firmy Medicover wynosi rocznie 615,60 zł, czyli w skali miesiąca jest to kwota 51.30 złotych. Enel-med natomiast swój pakiet oferuje w cenie 70 złotych miesięcznie.

Każda osoba zainteresowana dodatkowymi usługami medycznymi powinien porównać pakiety wszystkich dostawców usług w zależności od tego, czy interesuje nas konkretny specjalista, prowadzenie ciąży bądź atrakcyjna cena ogólnej opieki medycznej.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk