przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Potencja mężczyzn – od czego zależy?

Potencja mężczyzn – od czego zależy?

Potencja to problem, który może poważnie zaburzać życie seksualne każdego mężczyzny. Seks umożliwia nie tylko prokreację, ale także redukcję stresu i poprawę nastroju. Życie seksualne wpływa więc nie tylko na fizjologię, ale także dobrostan psychiczny człowieka. Czym jest potencja i w jaki sposób można z nią skutecznie walczyć? Czy leki dostępne bez recepty wykazują duże działanie w walce z tym problemem?

Czym jest potencja?

Potencja to termin określający zdolności do odbywania stosunków płciowych. Co ciekawe, termin ten dotyczy także kobiet, chociaż najczęściej kojarzony jest głównie z mężczyznami. Potencja seksualna ulega zmianom wraz z wiekiem. Jej poziom najczęściej spada, jednak zgodnie z wieloma badaniami, dla niektórych mężczyzn wiek wpływa pozytywnie na jakość życia seksualnego, co może wskazywać na to, iż za potencję odpowiada nie tylko fizjologia, ale także czynniki psychiczne, środowiskowe, a także konflikty w związku. 

Potencja a erekcja

Skoro potencja to termin oznaczający zdolności do odbywania stosunków seksualnych, to czym w takim razie jest erekcja? Erekcja to znak gotowości seksualnej, będącej zarazem wyrazem wysokiej potencji. Erekcja to nic innego, jak pojawienie się wzwodu, który umożliwia odbycie aktu seksualnego. Mowa tutaj zarówno o wzwodzie porannym, jak i wzwodzie stymulowanym. Napływ krwi do członka powoduje nie tylko zwiększenie jego twardości i wydłużenie, ale także pojawienie się fantazji seksualnych. Potencja to więc zdolność do erekcji, czyli warunku czerpania satysfakcji z życia seksualnego. Potencja jeszcze kilka lat temu kojarzyła się mężczyznom ze wstydem i zabawnymi reklamami, które tylko potęgowały uczucie wstydu i spadek poczucia własnej wartości. Współcześnie problemy związane z osiągnięciem erekcji nie są już tak wstydliwe, jak kilka lat temu. Wzrasta także częstotliwość korzystania z wizyt seksuologów. 

Jakie leki bez recepty mogą pomów w walce z potencją?

W aptekach wymienić można wiele skutecznych leków na potencję, dzięki którym będzie szybka i skuteczna. Wspomagają one aktywność seksualną, a także umożliwiają czerpanie z niej większej przyjemności. Pośród leków na potencję wymienić można:

  • Hormony steroidowe,
  • środki witaminowo-ziołowe.

Oba przykłady preparatów poprawiają wrażliwość seksualną, co przekłada się na czerpanie większej przyjemności z bliskości z drugą osobą. Należy jednak pamiętać, aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących stosowania preparatu, a także nie przekraczać stosowania zalecanych dawek. Najwyższą skuteczność działania tabletek na potencję dostrzega się wśród mężczyzn skarżących się na problemy związane z układem krążenia. Tabletki te mogą jednak nie pomóc mężczyznom, u których źródłem problemów z erekcją są przyczyny psychiczne lub środowiskowe.

Jak działają leki na potencję?

Podwyższają one drożność naczyń, co w konsekwencji wywołuje większą możliwość ukrwienia członka i wywołania erekcji. Najczęściej rozszerzenie naczyń umożliwia członkowi osiągnięcie odpowiedniej długości i twardości do odbycia stosunku seksualnego. Warto jednak pamiętać, że tabletki na potencję nie zwiększają ochoty na seks! Poziom ochoty do zbliżeń nie ulega więc zmianie.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk