Potencja to problem, który może poważnie zaburzać życie seksualne każdego mężczyzny. Seks umożliwia nie tylko prokreację, ale także redukcję stresu i poprawę nastroju. Życie seksualne wpływa więc nie tylko na fizjologię, ale także dobrostan psychiczny człowieka. Czym jest potencja i w jaki sposób można z nią skutecznie walczyć? Czy leki dostępne bez recepty wykazują duże działanie w walce z tym problemem?

Czym jest potencja?

Potencja to termin określający zdolności do odbywania stosunków płciowych. Co ciekawe, termin ten dotyczy także kobiet, chociaż najczęściej kojarzony jest głównie z mężczyznami. Potencja seksualna ulega zmianom wraz z wiekiem. Jej poziom najczęściej spada, jednak zgodnie z wieloma badaniami, dla niektórych mężczyzn wiek wpływa pozytywnie na jakość życia seksualnego, co może wskazywać na to, iż za potencję odpowiada nie tylko fizjologia, ale także czynniki psychiczne, środowiskowe, a także konflikty w związku. 

Potencja a erekcja

Skoro potencja to termin oznaczający zdolności do odbywania stosunków seksualnych, to czym w takim razie jest erekcja? Erekcja to znak gotowości seksualnej, będącej zarazem wyrazem wysokiej potencji. Erekcja to nic innego, jak pojawienie się wzwodu, który umożliwia odbycie aktu seksualnego. Mowa tutaj zarówno o wzwodzie porannym, jak i wzwodzie stymulowanym. Napływ krwi do członka powoduje nie tylko zwiększenie jego twardości i wydłużenie, ale także pojawienie się fantazji seksualnych. Potencja to więc zdolność do erekcji, czyli warunku czerpania satysfakcji z życia seksualnego. Potencja jeszcze kilka lat temu kojarzyła się mężczyznom ze wstydem i zabawnymi reklamami, które tylko potęgowały uczucie wstydu i spadek poczucia własnej wartości. Współcześnie problemy związane z osiągnięciem erekcji nie są już tak wstydliwe, jak kilka lat temu. Wzrasta także częstotliwość korzystania z wizyt seksuologów. 

Jakie leki bez recepty mogą pomów w walce z potencją?

W aptekach wymienić można wiele skutecznych leków na potencję, dzięki którym będzie szybka i skuteczna. Wspomagają one aktywność seksualną, a także umożliwiają czerpanie z niej większej przyjemności. Pośród leków na potencję wymienić można:

  • Hormony steroidowe,
  • środki witaminowo-ziołowe.

Oba przykłady preparatów poprawiają wrażliwość seksualną, co przekłada się na czerpanie większej przyjemności z bliskości z drugą osobą. Należy jednak pamiętać, aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących stosowania preparatu, a także nie przekraczać stosowania zalecanych dawek. Najwyższą skuteczność działania tabletek na potencję dostrzega się wśród mężczyzn skarżących się na problemy związane z układem krążenia. Tabletki te mogą jednak nie pomóc mężczyznom, u których źródłem problemów z erekcją są przyczyny psychiczne lub środowiskowe.

Jak działają leki na potencję?

Podwyższają one drożność naczyń, co w konsekwencji wywołuje większą możliwość ukrwienia członka i wywołania erekcji. Najczęściej rozszerzenie naczyń umożliwia członkowi osiągnięcie odpowiedniej długości i twardości do odbycia stosunku seksualnego. Warto jednak pamiętać, że tabletki na potencję nie zwiększają ochoty na seks! Poziom ochoty do zbliżeń nie ulega więc zmianie.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk