przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Prawidłowe prowadzenie ciąży

Pozytywny test ciążowy wywołuje niemałe emocje.

Test pozytywny i co dalej?

Przy okazji należy sobie uzmysłowić, że kupiony w aptece test nie gwarantuje 100% prawidłowego wyniku. O ciąży mogą też świadczyć inne objawy. W jednym i drugi przypadku konieczne będzie badanie lekarskie u specjalisty ginekologa – tylko on z całą pewnością może stwierdzić ciążę, a także określić w znacznym przybliżeniu ile już trwa. Lekarz zleci też inne niezbędne badania, a także zapozna pacjentkę z kalendarzem badań kontrolnych, które będzie musiała odtąd systematycznie przechodzić. Najbardziej komfortowa sytuacją i dla przyszłej mamy i dla lekarza jest taka, kiedy ten lekarz poprowadzi ciążę od pierwszego badania aż do porodu i połogu włącznie. Nie chodzi tutaj wyłącznie o ułatwioną kontrolę nad wynikami badań. Prowadzenie ciąży wymaga wzajemnego poznania się i zdobycia zaufania. Taka sytuacja ułatwi prowadzenie ciąży i zapewni kobiecie tak bardzo ważne poczucie bezpieczeństwa.

Jak wybrać lekarza do prowadzenia ciąży?

Jeżeli kobieta systematycznie uczęszcza na wizyty kontrolne do ginekologa to najlepiej, żeby pozostała przy „swoim” lekarzu. Jeśli takiego nie ma to trzeba dokonać przemyślanego wyboru. Fora internetowe i grupy w social mediach pełne są opinii i porad, jednak trudno ślepo wierzyć we wszystko, co publikowane jest przez przypadkowe osoby. Bezpieczniej jest zawierzyć renomowanej klinice, takiej jak mamiclinic.pl. Specjaliści z tej kliniki gwarantują swoim pacjentkom stałą, kompleksową opiekę. Wszystkie, koniecznie w czasie prowadzenia ciąży badania wykonuje się tutaj na miejscu. Nie ma potrzeby przemieszczenia się pomiędzy przychodniami i przekazywania wyników. Nad zdrowiem i samopoczuciem pacjentek w Mamiclinic.pl czuwają nie tylko ginekolodzy, ale inni specjaliści. Dietetyk pomoże ustalić optymalny sposób żywienia dla kobiety, a fizjoterapeuci zadbają o przygotowanie organizmu do porodu i postarają się wyeliminować wszelkie uciążliwe dolegliwości związane ze zwiększeniem ciężaru ciała.

Jak wygląda kalendarz badań w czasie prowadzenia ciąży?

Pierwsze badanie to typowe badanie ginekologiczne. Rutynowo wykonuje się także pomiar wagi ciała, morfologię krwi, pomiar ciśnienia tętniczego. Jeżeli pacjentka nie ma żadnych czasowych ani przewlekłych dolegliwości kontrolne wizyty powinny być przeprowadzane mniej więcej co 4 tygodnie. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo nie jest konieczne wykonywanie od razu badania USG, ale większość matek chce jak najwcześniej zobaczyć swoje dziecko by przekonać się o jego prawidłowym rozwoju. Prowadzenie ciąży powinno nie tylko przygotować pacjentkę do porodu w sensie medycznym ale dać jej maksimum komfortu psychicznego i ograniczyć lęk przed porodem.

Artykuł Sponsorowany przygotowany we współpracy z szkoła rodzenia

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk