Joga to nie tylko praktyka treningu ciała, ale także życiowa filozofia, która wywiera niezwykle korzystny wpływ na nasze samopoczucie oraz wewnętrzną samodyscyplinę. Tradycja ta sięga początkiem to nurtów myślowych filozofii indyjskiej, wskazującej na związki pomiędzy ludzkim umysłem a pracą ciała. W Polsce działają setki klubów, w których można rozpocząć przygodę z jogą pod okiem profesjonalnych trenerów, choć wielu początkujących decyduje się na poznanie podstawowych technik w domowym zaciszu, dzięki dostępnym w sieci zestawom ćwiczeń. Od czego zacząć? W przypadku jogi nie musimy stawiać na dedykowany strój, wystarczą nam wygodne spodenki, koszulka lub top, które nie będą krępowały ruchów naszych kończyn. Niezbędna natomiast okaże się profesjonalna mata, która zapewni nam odpowiedni komfort, amortyzacje, a jej właściwości antypoślizgowe uchronią nas przed utratą równowagi czy upadkiem. A zatem – jak wybrać odpowiednią matę do praktyki jogi? Jak dostosować wielkość maty i jej grubość do naszych potrzeb? Które maty sprawdzą się lepiej – maty korkowe czy z naturalnego kauczuku? Ogromny wybór profesjonalnych mat do ćwiczeń znajdą Państwo w sklepie internetowym www.yogabazar.pl.

  • Czego potrzebujemy do praktyki jogi?
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi?
  • Mata do jogi – jak dobrać wielkość maty i jej grubość?
  • Maty kauczukowe i korkowe w ofercie www.yogabazar.pl

Czego potrzebujemy do praktyki jogi?

Joga to technika ćwiczeń ciała wyzwalająca również ukryte pokłady potencjału naszych umysłów, pozwala na harmonizację duszy i fizyczności, stymulując dobre samopoczucie. Na start przygody z tą techniką możemy wybrać profesjonalną szkołę czy kurs jogi, ale również spróbować samemu w domu podstawowych figur, które bez problemu znajdziemy w darmowym kursach dostępnych w sieci. Nie potrzebujemy również specjalistycznego stroju. Nie sposób jednak zacząć treningów w bezpiecznych i komfortowych warunkach bez profesjonalnej maty do jogi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi?

Mata do jogi powinna zapewnić ćwiczącej osobie maksymalny komfort, bezpieczeństwo i amortyzację przy ewentualnej utracie równowagi przy wykonywaniu wymagającej figury. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest mata. Jeżeli wybieramy bardziej dynamiczne style jogi, świetnie sprawdzą się maty z mikrofibry, pianki termoplastycznej lub te korkowe, gdyż wykazują dużo większą trwałość, jak również przyczepność w kontakcie z wilgocią. Do jogi statycznej sprawdzą się maty kauczukowe. Kolejne aspekty, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to wielkość i grubość maty.

Mata do jogi – jak dobrać wielkość maty i jej grubość?

Wielkość maty powinniśmy dostosować nie tylko do naszego wzrostu, ale także warunków, w jakich planujemy ćwiczyć. Większe maty będę mniej poręczne w transporcie, a w mniejszych pomieszczeniach czy w zatłoczonej sali ćwiczeń mogą zajmować zbyt wiele miejsca. Jeśli szukasz podstawowej maty dla początkujących, pamiętaj również o wyborze odpowiedniej grubości. Zbyt cienka mata nie zapewni należytej amortyzacji.

Maty kauczukowe i korkowe w ofercie www.yogabazar.pl

W sklepie internetowym www.yogabazar.pl (https://yogabazar.pl/mata-do-jogi) znajdą Państwo ogromny wybór profesjonalnych mat do jogi w wielu rozmiarach, kolorach. Każdy z łatwością dopasuje także grubość maty i jej wielkość do indywidualnych wymagań i warunków praktyki. Oferujemy maty do jogi kauczukowe, PCV, korkowe, jak również wykonane z mikrofibry. Rozpocznij przygodę z techniką doskonalenia ciała i umysłu od wyboru sprawdzonego sprzętu do ćwiczeń.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk