Wiele osób boryka się z kłopotami ze słuchem, takimi jak niedosłuch i szumy uszne. Oba te problemy mogą mieć negatywny wpływ na jakość życia, komunikację i samopoczucie, jednak nie trzeba się z nimi pogodzić – istnieją bowiem skuteczne metody poprawy jakości słuchu. Jedną z nich są profesjonalne aparaty słuchowe dobrane przez specjalistę. Zobacz, jak Ci mogą pomóc!

Na czym polega dobór profesjonalnych aparatów słuchowych u protetyka słuchu

Protetyk słuchu to osoba, która zajmuje się diagnozowaniem ubytku słuchu, dopasowaniem odpowiednich urządzeń poprawiających jakość słyszenia oraz sprawowaniem opieki akustycznej i pielęgnacyjnej nad pacjentami. Profesjonalne aparaty słuchowe powinny być dobierane przez specjalistę, gdyż tylko to gwarantuje ich skuteczność. Cały proces współpracy pacjenta z protetykiem składa się z kilku etapów i obejmuje:

  • Konsultację – podczas pierwszej wizyty protetyk przeprowadza wywiad z pacjentem na temat jego problemów ze słuchem, stylu życia, oczekiwań i preferencji.
  • Badanie słuchu – protetyk wykonuje audiometrię tonalną i mowy, czyli badania mające na celu określenie rodzaju, stopnia i zakresu niedosłuchu pacjenta.
  • Dobór aparatu – na podstawie wyników badań i konsultacji specjalista dobiera rodzaj i model profesjonalnych aparatów słuchowych najlepiej odpowiadających potrzebom pacjenta.

Zadaniem specjalisty jest również poinstruowanie pacjenta, jak prawidłowo korzystać z urządzeń i dostępnych funkcji. Właściwe użytkowanie aparatów jest bowiem kluczowe, aby skutecznie zniwelować szumy uszne i znacząco poprawić jakość odbioru dźwięków z otoczenia.

Zalety profesjonalnych aparatów słuchowych

Profesjonalne aparaty słuchowe to urządzenia medyczne, które znacznie różnią się od popularnych wzmacniaczy. Służą do rehabilitacji ubytku słuchu, a nie jedynie do zwiększania głośności dzięków dochodzących z otoczenia. Mogą także znacząco zredukować nieprzyjemne doznania wywołane przez szumy uszne, które często towarzyszą osobom zmagającym się z niedosłuchem. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne aparaty słuchowe dobrane przez specjalistę?

Pomoc w walce z niedosłuchem

Nowoczesne urządzenia są wyposażone w technologie, dzięki którym dostosowują się do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta oraz do zmieniających się warunków akustycznych. Profesjonalne aparaty słuchowe, takie jak Signia Augmented Xperience (AX) lub Signia Xperience (X) pomagają osobom z niedosłuchem poprawić ich zdolność odbierania i rozumienia dźwięków, co przekłada się na lepszą komunikację i integrację społeczną.

Skuteczne niwelowanie szumów usznych

Profesjonalne aparaty słuchowe poprawiają jakość dźwięku i redukują szumy uszne, co zmniejsza ich natężenie i uciążliwość. Niektóre urządzenia mają specjalne funkcje redukcji szumów usznych, np. generowanie dźwięków relaksacyjnych lub terapii dźwiękowej. Do tej grupy zaliczają się m.in. profesjonalne aparaty słuchowe Signia Active oraz Signia Silk X.

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.

Producent: WSAUD A/S

Podmiot prowadzący reklamę: Sivantos Sp. z o.o.
Artykuł Sponsorowany

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk