przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Projekt Ustawy e-ZDROWIE

Projekt Ustawy e-ZDROWIE

Trwają obecnie prace legislacyjne nad projektem ustawy o roboczej nazwie e-Zdrowie. Projekt ten jest na tyle obszerny, iż doprowadzi do zmian w przeróżnych innych aktach prawnych. Część środowiska medycznego się go obawia, a część wręcz wyczekuje z niecierpliwością.

 

Jaki jest zakres zmian związanych z e-Zdrowiem?

 

Zdaniem Pana Janusza Cieszyńskiego, będącego wiceministrem zdrowia, procedowana ustawa jest całkiem pokaźna i w tematyce ochrony zdrowia największa w tej kadencji parlamentu. Sama ustawa spowoduje zmianę kilkunastu innych ustaw, w tym tak istotnych jak zawodowa, o świadczeniach, refundacyjna czy prawo farmaceutyczne.

 

Ustawa jest odpowiedzią na potrzeby środowiska medycznego i wprowadza wiele funkcjonalności, które mają pomóc zarówno lekarzom, jak i pacjentom. Niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjentów, jak i budowania nowoczesnego systemu ochrony zdrowia będzie też platforma wymiany informacji pomiędzy instytucjami.

 

Środowisko lekarskie nie do końca jest zadowolone z zaproponowanego rozwiązania w sprawie zmian związanych z refundacją i określania ich poziomu na receptach?

 

W toku prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia konsultacji ze środowiskiem lekarskim uzgodniono, iż największy problem stanowi określenie czy dany lek jest w ogóle objęty refundacją. Wychodząc temu naprzeciw zaproponowano model, który pozwoli na podawanie jedynie wskazania z charakterystyki produktu leczniczego lub obwieszczenia refundacyjnego. Na podstawie takich danych stworzony system oceni czy i jaki jest poziom odpłatności. Powstanie odpowiednie narzędzie informatyczne, które jednoznacznie określi czy dany lek jest refundowany w danym wskazaniu. Będzie ono do wykorzystania zarówno w ministerialnej aplikacji do wystawiania recept, jak i w działających już aplikacjach gabinetowych.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk