przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Proktologia w praktyce – zalety laserowego leczenia hemoroidów

Proktologia w praktyce – zalety laserowego leczenia hemoroidów

Proktologia w praktyce – zalety laserowego leczenia hemoroidów

Hemoroidy, inaczej nazywane również żylakami odbytu, to problem związany z rozszerzeniem i opadaniem naczyń krwionośnych w obszarze odbytu i końcowego odcinka jelita grubego. Objawiają się one różnymi dolegliwościami, i mogą być bardzo dokuczliwe dla pacjenta. Typowe symptomy hemoroidów obejmują ból i pieczenie w okolicy odbytu, zwłaszcza podczas wypróżniania, a także świąd, który może być uciążliwy i prowadzić do znacznego dyskomfortu. Krwawienie z odbytu jest również powszechne w przypadku hemoroidów, zarówno podczas jak i po wypróżnianiu.

Co więcej, pacjenci mogą odczuwać uczucie obecności ciała obcego lub guzka w okolicy odbytu, a także doświadczać obrzęku i zaczerwienienia w tej okolicy. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów zaleca się konsultację z lekarzem, który może potwierdzić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie. Wczesne rozpoznanie hemoroidów i wdrożenie odpowiednich działań terapeutycznych może przynieść ulgę i zapobiec dalszemu pogorszeniu się schorzenia.

Skąd się biorą hemoroidy?

Hemoroidy to powszechne schorzenie, które wynika z nadmiernego ciśnienia na naczynia krwionośne w okolicy odbytu i końcowego odcinka jelita grubego. Przyczyny ich powstawania mogą być różnorodne. W pierwszej kolejności należy wymienić: częste zaparcia i związany z tym wysiłek podczas wypróżniania oraz długotrwałe siedzenie. Następne to: przewlekłe biegunki, ciąża i poród, otyłość, zaburzenia krążenia oraz dieta uboga w błonnik. Zrozumienie tych czynników ryzyka jest istotne dla prewencji oraz skutecznego zarządzania tym schorzeniem. W przypadku wystąpienia hemoroidów ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniego leczenia.

Jakie są zalety laserowego leczenia hemoroidów?

Laserowe leczenie hemoroidów ma wiele znaczących zalet, które przyczyniają się do jego rosnącej popularności jako preferowanej metody leczenia. Po pierwsze, zabieg jest mniej inwazyjny w porównaniu z tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, co zapewnia pacjentom większy komfort po zabiegu.

Laser pozwala na precyzyjne celowanie i zamykanie naczyń krwionośnych, co minimalizuje ryzyko krwawienia oraz promuje szybsze gojenie. Ponieważ zabieg laserowy nie wymaga znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji, pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności znacznie szybciej, co stanowi istotną korzyść w dzisiejszym szybkim tempie życia. Minimalne ryzyko uszkodzenia zwieracza odbytu jest kolejną kluczową zaletą, eliminującą ryzyko długotrwałych komplikacji, takich jak inkontynencja. Wreszcie, laserowe leczenie hemoroidów charakteryzuje się wysoką skutecznością i niskim wskaźnikiem nawrotów, oferując pacjentom długoterminową ulgę i poprawę jakości życia.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk