przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Przeszczep włosów – kiedy warto się na niego zdecydować?

Przeszczep włosów – kiedy warto się na niego zdecydować?

Problem wypadających w nadmiarze włosów może mieć wiele przyczyn i – niestety – dotyczy coraz większej ilości osób. Jeżeli delikatniejsze metody leczenia nie pomagają, ostatecznym wyjściem jest przeszczep włosów FUE, który pozwala na przeniesienie zdrowych cebulek w miejsca dotknięte łysieniem i tym samym zniwelowanie problemu pustych przestrzeni na skórze głowy. Jak dokładnie przebiega i czego możemy się spodziewać po jego wykonaniu? Kto może skorzystać z zabiegu transplantacji włosów i czy należy się do niej jakoś szczególnie przygotowywać?

1. Przeszczep włosów metodą FUE – czym jest?

2. Kiedy stosuje się przeszczep włosów?

3. Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

4. Co dalej po przeszczepie włosów?

Przeszczep włosów metodą FUE – czym jest?

Przedwczesna utrata włosów jest problemem coraz większej ilości ludzi, szczególnie mężczyzn. Przyczyniają się do tego nie tylko niewłaściwa pielęgnacja czy geny, ale również warunki środowiskowe. Jeżeli zauważymy pierwsze oznaki nadmiernego wypadania włosów, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do trychologa lub dermatologa. W sytuacji, gdy zaczniemy reagować natychmiast, być może uda nam się zachować bujną czuprynę przy pomocy mniej inwazyjnych procedur i zabiegów. W innym wypadku alternatywnym narzędziem, które pomoże nam zatrzymać łysienie, jest przeszczep włosów metodą FUE. Polega on na pobraniu cebulek z tych obszarów głowy, które nie są dotknięte problemem łysienia (najczęściej potylicy), a następnie przeszczepienie ich jedna po drugiej w miejsca osłabione.

Kiedy stosuje się przeszczep włosów?

Zabieg przeszczepu włosów to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia łysienia wywołanego skłonnościami genetycznymi. Wykorzystuje się go również w przypadku niektórych schorzeń. Choć łysienie dotyka w większości mężczyzn, także i panie mogą skorzystać z tej procedury, jeżeli inne działania nie są w stanie uratować ich włosów. Zanim jednak umówimy się na zabieg, przyjdzie nam przejść konsultację z lekarzem, na której specjalista zleci nam wykonanie niezbędnych badań, a także wyjaśni, jak przebiega cała procedura.

Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Do wykonania zabiegu przeszczepu włosów nie musimy przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Jeżeli palimy lub pijemy mocną kawę, zrezygnujmy z nich na dzień przed procedurą. Warunkiem jej przeprowadzenia jest także wcześniejsza konsultacja z lekarzem i upewnienie się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań, jak na przykład choroby skóry głowy, problemy z krzepliwością krwi czy niektóre rodzaje nowotworów. Zabieg transplantacji włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest dość długi, jednak to jedna z niewielu niedogodności, z jaką przyjdzie się nam zmierzyć w jego trakcie.

Co dalej po przeszczepie włosów?

Metoda przeszczepu włosów FUE jest bardzo skutecznym sposobem na zapobieganie łysieniu, jednak wymaga, by po zabiegu pacjent stosował się do zaleceń. Bezpośrednio po zabiegu następuje okres rekonwalescencji, który musi trwać co najmniej trzy tygodnie, a o jego dokładnej długości decyduje nasz lekarz. W tym czasie nie wolno nam korzystać z większości produktów do włosów, jak odżywki, lakiery czy żele. W tym czasie używamy jedynie tych kosmetyków, które zalecił nam specjalista. Dodatkowo także nie możemy wkładać na głowę kasków motocyklowych czy rowerowych, aby nie uciskać skóry głowy. Po okresie rekonwalescencji przyjdzie nam udać się na kolejną konsultację, podczas której sprawdzimy efekty przeszczepu i otrzymamy kolejne wskazówki, jak dbać o włosy.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk