przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Przyczyny i leczenie niepłodności

Przyczyny i leczenie niepłodności

Kliniki niepłodności to miejsca do których zarówno kobiety i mężczyźni kierują się niechętnie. Nikt z nas nie chce nigdy w swoim życiu musieć zmierzyć się z problemem niepłodności. Naturalną reakcją naszego organizmu i umysłu jest tutaj duży stres i obwinianie się. Nie jest to jednak dobra droga, gdyż prowadzi ona tylko do depresji i jeszcze większych problemów. Najważniejsze jest podjęcie próby leczenia niepłodności i dojścia do źródła. Jeżeli staramy się o dziecko od niedawna i nie widzimy rezultatów – być może warto jeszcze trochę poczekać. Zdarza się, że na trudności z poczęciem może wpływać stres na nowym stanowisku pracy, brak aktywności fizycznej czy dużo stosowanych używek. Na początek można więc spróbować poprawić trochę styl swojego życia i sprawdzić czy wtedy sytuacja się nie zmieni.

Co zrobić, jeżeli przez długi czas nie udaje nam się zajść w ciąże?

Może się jednak okazać, że nie będziemy w stanie począć dziecka przy pomocy naturalnych metod. Wtedy warto zainteresować się ofertą kliniki niepłodności. Należy jednak mieć świadomość tego, że jest to proces kosztowny, który również może okazać się niewystarczający. W niektórych przypadkach nawet in vitro może się nie sprawdzić.

Zabieg in vitro to procedura medyczna, która umożliwia przeprowadzenie zapłodnienia w warunkach laboratoryjnych. Po pobraniu materiału biologicznego od potencjalnych rodziców – cała reszta znajduje się już w rękach specjalistów, którzy próbują zwiększyć szansę pacjentów i umożliwić im zostanie rodzicami.

Trudności z zajściem w ciążę mogą wynikać z wielu różnych aspektów – wieku kobiety, posiadanych chorób, słabej jakości nasienia mężczyzny. Czasami dochodzą do tego także czynniki genetyczne, nadwaga lub nawet stan psychiczny jednostki. Dlatego właśnie bardzo ważne jest wcześniejsze określenie na czym polega problem. Być może dzięki wyeliminowaniu kilku kluczowych aspektów zwiększymy swoje szanse na poczęcie dziecka przy pomocy naturalnych sposobów bądź in vitro.

Długi i stresujący proces

Choć leczenie niepłodności powinno wiązać się ze zmniejszeniem odczuwanego przez nas stresu – może być niestety odwrotnie. Ogromna ilość formalności i badań, które musi przeprowadzić klinika może przyczynić się do wielu wątpliwości i nerwów. Z tego względu musimy wcześniej kilkukrotnie rozważyć czy aby na pewno jesteśmy gotowi na długie godziny spędzone w klinice (np. w Zięba Clinic w Katowicach) podczas których lekarze mogą zadawać trudne pytania i wykonywać nieprzyjemne testy.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk