przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Psychiatra online bez granic, czyli pomoc dostępna dla każdego

Psychiatra online bez granic, czyli pomoc dostępna dla każdego

Psychiatra online bez granic, czyli pomoc dostępna dla każdego

Dbanie o zdrowie psychiczne staje się priorytetem coraz większej liczby osób. Konsultacje psychiatryczne online cieszą się przede wszystkim dużym zainteresowaniem wśród młodych, ale możliwość odbywania takich zdalnych spotkań ze specjalistą, to też okazja dla pacjentów z innych grup społecznych. Z tekstu dowiesz się, kto jeszcze może – i powinien – korzystać z takiej formy terapii i gdzie warto udać się po pomoc.

Szansa dla osób z niepełnosprawnością

Jaką rolę pełni psychiatra online w życiu pacjenta? Przede wszystkim zapewnia potrzebującemu odpowiednie wsparcie emocjonalne i wybiera najlepszą metodę leczenia. Rozmowa na odległość bywa doskonałym rozwiązaniem dla osób z niepełnosprawnością. Wizyta w gabinecie często wiąże się z trudnościami związanymi z pokonywaniem barier architektonicznych lub z koniecznością angażowania opiekuna w celu dojazdu na miejsce. Natomiast konsultacja online wymaga wyłącznie dostępu do sieci. W efekcie przebiega w spokojniejszych warunkach, a to może być szczególnie wartościowe dla pacjentów z chorobami neurologicznymi lub niepełnosprawnością intelektualną.

Wiek? To tylko liczba

Jak już wspomniano we wstępie, może się wydawać, że konsultacje psychiatryczne online to wyłącznie rozwiązanie dla młodych. Nic bardziej mylnego! Z łatwego dostępu do rozmów ze specjalistami mogą także korzystać osoby starsze. Rozmowa telefoniczna lub terapia online to szansa dla seniorów, którzy mieszkają w miejscach pozbawionych dobrej opieki psychologicznej. Dodatkowo, wiele osób w podeszłym wieku zmaga się z problemem mobilności. Chcąc gdzieś dojechać, seniorzy muszą liczyć na pomoc dzieci lub wnuków. W takiej sytuacji udział w terapii z własnego domu to duże udogodnienie.

Miejsce zamieszkania nie jest już problemem

Niestety wciąż znaczna część społeczeństwa, która zamieszkuje tereny wiejskie, ma gorszy dostęp do lekarzy. Natomiast nawet w przypadkach, w których we wsi lub w małym mieście pojawi się gabinet psychiatry lub psychologa, nie zawsze cieszy się on zainteresowaniem. Wynika to np. z powodu wysokich cen lub obawy przed tym, co pomyślą sąsiedzi. Konsultacje online to więc doskonały sposób, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę, a przy tym poddać się terapii w bezpiecznych warunkach.

Gdzie umówić się na konsultacje psychiatryczne online?

Psycholog oraz psychiatra online to specjaliści, którzy są w stanie wspierać na odległość osoby zmagające się z różnymi trudnościami. Coraz więcej gabinetów decyduje się na tę formę konsultacji, dbając o komfort swoich pacjentów. Jedną z takich placówek jest Centrum Dobrej Terapii (sprawdź na: https://www.centrumdobrejterapii.pl/specjalisci/konsultacje-online/), gdzie pracują terapeuci zajmujący się m.in.: leczeniem depresji, stanów lękowych, uzależnień czy bezsenności. Świadczenie usług przy pomocy jednego z komunikatorów internetowych zwiększa dostępność do wykwalifikowanych specjalistów, a wielu pacjentom – daje okazję do uczestniczenia w psychoterapii po raz pierwszy. Należy zaznaczyć, że w Centrum Dobrej Terapii istnieje również możliwość rejestracji online, co dla wielu osób może być dużym ułatwieniem.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk